W Kielcach będzie mógł powstać kompleks biurowców i budynków mieszkalnych. Jest zgoda na inwestycję przy Zagnańskiej

2022.08.02
Autor: Iwona Maślak, wyborcza.pl

Miasto Kielce wydało zgodę na budowę mieszkań w ramach planowanej inwestycji Grupy Mac przy ulicy Zagnańskiej, w miejscu po markecie Nomi. Projekt zakłada budowę nowoczesnych biurowców z częścią usługową w ramach koncepcji smart city.

Grupa MAC w 2019 roku zaprezentowała wizualizacje inwestycji, która powstać miała przy ulicy Zagnańskiej w Kielcach. Projekt pracowni Tera Group zakładał budowę kompleksu nowoczesnych biurowców o łącznej powierzchni nawet 60 000 mkw. Na początku 2020 roku miała ruszyć budowa pierwszego z budynków, który dostarczyłby na rynek 13 000 mkw. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała jednak plany inwestorowi, dlatego Grupa MAC postanowiła zmodyfikować projekt.

Jak pisze Wyborcza.pl, w 2021 roku Grupa MAC chce do inwestycji wprowadzić funkcję mieszkaniową. W projekcie powstającego wtedy projektu planu zagospodarowania przestrzennego umieszczono, na wniosek inwestora, zapis dopuszczający funkcję mieszkalną. Mieszkania miały zajmować do 49 proc. powierzchni użytkowej inwestycji i powstać jako uzupełnienie w budynkach, w których znajdują się biura i usługi.

Z takim zapisem nie zgadzał się inwestor, który zaproponował budowę osobnych budynków mieszkalnych w obrębie kompleksu. Z argumentacją przedstawicieli Grupy MAC zgodziło się miasto i w czerwcu do konsultacji społecznych trafił projekt planu zagospodarowania przestrzennego, który dopuszcza budowę odrębnych budynków mieszkalnych i biurowych z zachowaniem dotychczasowej proporcji, czyli 49 proc. mieszkania, a 51 proc. biura i usługi.

Dodatkowo inwestor musi w pierwszej kolejności wybudować biurowiec lub równolegle biura i mieszkania.

Inne wiadomości o TERA GROUP Pracownia Architektoniczna

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.