Nowa siedziba Świętokrzyskiej Izby Lekarskiej w Kielcach


2018.11.29
Autor: Urbanity.pl
U zbiegu ulic Wrzosowa i Popiełuszki w Kielcach została oddana do użytku nowa siedziba Świętokrzyskiej Izby Lekarskiej. Za projekt architektoniczny obiektu odpowiada biuro URBA Architects.

Nowoczesny biurowiec Świętokrzyskiej Izby Lekarskiej powstał na działce przy ulicy Wrzosowej w Kielcach. 2-kondygnacyjny budynek oferuje około 700 mkw. powierzchni i w pełni odpowiada standardom budynku użyteczności publicznej.

Na pierwszym piętrze obiektu znajduje się duże archiwum o powierzchni 40 mkw., sala konferencyjna o powierzchni 25 mkw. oraz mniejsze biura przeznaczone dla statutowej działalności Izby. W budynku działa również rzecznik odpowiedzialności zawodowej. Parter to przestronne foyer oraz wielofunkcyjna sala konferencyjna przeznaczona dla około 100 osób. Mogą w niej odbywać się posiedzenia sądu lekarskiego.

Elewacja Świętokrzyskiej Izby Lekarskiej została wykonana z płytek klinkierowych o różnej grubości. Budynek przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Budowa inwestycji o wartości około 4 mln zł., wystartowała pod koniec 2016 roku, natomiast pozwolenie na użytkowanie weszło w życie 18 października 2018 roku.

Inne wiadomości o Świętokrzyska Izba Lekarska, Urba Architects

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.