Strabag wybuduje drogę ekspresową S7
22 kwietnia br. w olsztyńskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Strabag Sp. z o.o. oraz Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o. podpisały dwa kontrakty na budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S7 na linii Ostróda Południe - Rychnowo oraz Rychnowo - Olsztynek.
Na wywiązanie się z realizacji inwestycji wykonawca będzie miał 20 miesięcy, nie wliczając okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca. Inwestycja pochłonie ponad 687 mln zł brutto.
W ramach dwóch kontraktów powstanie ponad 20-km odcinek drogi S7 Ostróda Południe - Olsztynek. Fragment Ostróda Południe-Rychnowo będzie miał 8,8 km długości, a Rychnowo-Olsztynek 11,25 km. Inwestycja polegać będzie na budowie dwujezdniowej drogi ekspresowej S7 wraz z budową dróg serwisowych, przebudową istniejącej drogi krajowej nr 7, budową 17 wiaduktów oraz 20 przejść ekologicznych, w tym jedno dla małych zwierząt i jeden przepust jako miejsce zimowania nietoperzy. Ponadto do zadań Wykonawcy należeć będzie wykonanie robót geotechnicznych, w tym wzmocnienie podłoża gruntowego pod budowę nasypów na każdym z odcinków.
- mówi Wojciech Trojanowski, członek zarządu Strabag Sp. z o. o
Droga ekspresowa S7 jest strategicznym elementem układu drogowego Polski i dróg międzynarodowych. Łączy Gdańsk, Elbląg, Olsztynek, Warszawę, Kielce, Kraków i Rabkę z granicą państwa w Chyżnem i dalej prowadzi przez Słowację do Budapesztu. Realizacja inwestycji poprawi nie tylko bezpieczeństwo na drogach, ale także komunikację pomiędzy największymi miastami w całym kraju.
Na wywiązanie się z realizacji inwestycji wykonawca będzie miał 20 miesięcy, nie wliczając okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca. Inwestycja pochłonie ponad 687 mln zł brutto.
Po zakończeniu realizacji tych dwóch odcinków, siódemka od Elbląga do granicy Olsztynka łącznie wyniesie ok.100 km dwujezdniowej drogi ekspresowej, dzięki której podróż z Elbląga do Warszawy skróci się nawet o 20 minut
Droga ekspresowa S7 jest strategicznym elementem układu drogowego Polski i dróg międzynarodowych. Łączy Gdańsk, Elbląg, Olsztynek, Warszawę, Kielce, Kraków i Rabkę z granicą państwa w Chyżnem i dalej prowadzi przez Słowację do Budapesztu. Realizacja inwestycji poprawi nie tylko bezpieczeństwo na drogach, ale także komunikację pomiędzy największymi miastami w całym kraju.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-27 13:05:51
Nowe perony, tunel i windy. Stacja Białystok po kompleksowej przebudowie
-
2026-06-26 14:27:06
Finał wielkiej metamorfozy centrum Warszawy. Efekty są już dobrze widoczne
-
2026-06-26 11:54:59
Tak zmienia się historyczna zajezdnia w Poznaniu. Powstają mieszkania, restauracje, foodhall
-
2026-06-26 10:44:18
Budimex przejął teren pod realizację fundamentów nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą
-
2026-06-26 06:43:16
W Łodzi trwają przygotowania do drążenia najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra