Zabrze: Kompleks Aquarius-Kopernik wreszcie gotowy


2014.02.05
Autor: Gazeta.pl
W czwartek odbędzie się otwarcie wybudowanego za blisko 30 mln zł nowego basenu Aquarius-Kopernik. Kompleks składa się z dwóch części - sportowej i rekreacyjnej.

Podczas budowy basenu przy al. Wojciecha Korfantego w Zabrzu nie obyło się bez komplikacji. Po bankructwie pierwotnego wykonawcy władze Zabrza musiały ogłosić ponowny przetarg, który wygrało Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego.

Aquarius-Kopernik składa się z dwóch części - pierwsza sportowa, gdzie znajduje się basen o wymiarach 25 na 16 metrów oraz widownia na ponad 150 osób. W drugiej części - rekreacyjnej - znajduje się mniejszy basen o wymiarach 16 na 12 metrów. Dodatkowo przygotowano dla gości m.in. wodny gejzer, jacuzzi i "rwącą rzekę" oraz zjeżdżalnię.

W budynku wygospodarowano też miejsce dla sauny, mają tu też działać siłownia i klub fitness.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.