Wielkie zmiany czekają na klientów Designer Outlet Sosnowiec


2021.10.25
Autor: Urbanity.pl
Dobiegają końca prace związane z modernizacją terenów wokół centrum outletowego Designer Outlet Sosnowiec.

Już w listopadzie oddany zostanie do użytku powiększony parking samochodowy przy Designer Outlet Sosnowiec. Rozbudowa jest już na ostatniej prostej.

Trwają właśnie ostatnie prace wykończeniowe założone w finalnym etapie inwestycji. To przede wszystkim wykonanie podbudowy i wyłożenie nawierzchni z kostki brukowej, oraz nasadzenia roślinności, które w ogromnej części zostały zrealizowane. Już w listopadzie nasi klienci będą mogli swobodnie i w pełni korzystać z nowych miejsc postojowych, co sprawi, że nadchodzące przedświąteczne zakupy będą jeszcze przyjemniejsze i bardziej komfortowe – zapewnia Dariusz Obołończyk, Centre Manager Designer Outlet Sosnowiec.

Po oddaniu do użytku rozbudowanego parkingu, klienci centrum outletowego w Sosnowcu będą mieli do dyspozycji łącznie 2 000 stanowisk. Powstało także 6 stanowisk stacji ładowania dla samochodów elektrycznych.

W ramach inwestycji, wykonanych został też szereg dodatkowych modernizacji. Teren został wyrównany, wybudowano nowy zbiornik retencyjny. Powstała nowa droga dojazdowa od strony północnej centrum, zmodernizowano też rozdzielnię główną zasilającą obiekt w energię elektryczną, a oświetlenie parkingu w całości zostało wykonane w technologii LED.

Designer Outlet Sosnowiec zyskało również nowy obszar wypoczynkowy. Nad znajdującym się jeziorkiem taras jest teraz obszerniejszy i pomieści więcej osób. Teren ten stanowi część zaplanowanego w tym miejscu obszaru zielonego, który składa się właśnie na strefę relaksacyjno-gastronomiczną z letnimi ogródkami oraz wytyczoną ścieżkę edukacyjną wiodącą wokół jeziorka. Trasa będzie dodatkową atrakcją dla odwiedzających centrum. Część zieleni została właśnie nasadzona, reszta będzie uzupełniana wiosną. Łącznie posadzonych zostanie 23 000 kwiatów, drzew i krzewów. Ścieżka edukacyjna ma wyznaczonych 10 przystanków z tablicami informacyjnymi opisującymi rośliny, jakie można obejrzeć podczas spaceru, a jej długość wyniesie ponad 100 m.

Zmodernizowana została ponadto północna elewacja budynku, która obłożona jest czerwonym klinkierem, na którym pojawią się logotypy sklepów.

Większość prac ma zostać oddana do użytku jeszcze przed grudniowymi świętami, jednak część prac będzie miała swój finisz wiosną 2022 roku. To m.in. ustawienie zewnętrznej architektury wypoczynkowej w strefie chill czy dosadzenie kolejnej partii zieleni.

Designer Outlet Sosnowiec mieści się przy trasie S1 i autostradzie A4 (ul. Orląt Lwowskich 138) i oferuje ponad 100 sklepów.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.