Zima nie straszna na budowie kompleksu .KTW w Katowicach


2016.12.15
Autor: Urbanity.pl
Pomimo zimy nie zmienia się harmonogram prac na budowie katowickiego projektu .KTW, którego inwestorem jest spółka TDJ Estate. Do wiosny przyszłego roku wykonane mają zostać wszystkie prace związane z konstrukcją fundamentów i garaży podziemnych.

Pomimo obniżenia temperatury powietrza, na budowie pierwszego etapu kompleksu biurowego .KTW prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, a według zapewnień inwestora, zima nie wpłynie na przesunięcie w terminie niektórych robót.

Podczas prowadzenia robót betonowych przy niskich temperaturach należy dopilnować, aby beton nie zamarzł, zanim uzyska odpowiednią wytrzymałość


- tłumaczy Marian Garczarczyk, dyrektor projektu z ramienia TDJ Estate.

Mamy gotową receptę na budowanie w czasie zimy, zmieniające się warunki atmosferyczne nie wpłyną na przebieg prac


- dodaje.

Na terenie katowickiej inwestycji, wykonawca wykorzystuje specjalne, przeciwmrozowe domieszki do betonu, nadmuchy pod osłoną namiotową oraz tzw. elektronagrzewy. Zastosowanie wszystkich tych metod pozwala na prowadzenie prac nawet w temperaturze do -15°C.

Jeszcze w poprzednim miesiącu, na terenie .KTW pojawiły się dwa urządzenia dźwigowe o wysokościach 26 i 24 metrów. Żurawie będą obecne na budowie przez najbliższe trzy miesiące, do momentu zakończenia prac nad fundamentami i kondygnacjami podziemnymi na zakresie budynku KTW II.

Prace wykonywane w ramach sekcji płyty fundamentowej drugiego biurowca wymagają od wykonawcy wdrożenia kolejnych rozwiązań.

Dodatkowym wzmocnieniem posadowienia .KTW II są pale wykonane w formie baret, czyli elementów konstrukcyjnych posadowienia pośredniego pod płytę fundamentową, które dochodzą do głębokości 35 metrów


- dodaje dyrektor projektu TDJ Estate.

Jeszcze w grudniu br., zakończyć się mają wszystkie wykopy oraz gotowa ma być płyta fundamentowa pod .KTW II, a także ruszyć mają szalunki stropowe i prace przy kondygnacjach parkingowych -3 i -2.

Biurowiec KTW I mieścił się będzie przy al. W. Roździeńskiego 1 w Katowicach, będzie miał 14 kondygnacji, a jego wysokość wyniesie 66 m. Pojedyncza kondygnacja będzie miała powierzchnię 1 480 metrów kwadratowych.

Generalnym wykonawcą obiektu .KTW I jest firma Strabag. Zarządzanie inwestycją oraz sprawowanie nadzoru inwestorskiego nad .KTW I TDJ jest w rękach firmy Tebodin Poland.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.