Ponad 100-metrowe biurowce w Katowicach z ważnym certyfikatem jakości na wysokim poziomie


2022.07.07
Autor: Piotr Maślak, Urbanity.pl
Dwie 25-piętrowe wieże biurowe Global Office Park w centrum Katowic spełniły wymogi międzynarodowej certyfikacji BREEAM na poziomie Outstanding. Maksymalne noty wieże uzyskały w kategorii gospodarowania i oszczędzania wody oraz w kategorii dot. ekologii i wykorzystania przestrzeni.

Przy skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Dąbrówki znajdują się dwie 25-piętrowe wieże biurowe, które powstały w ramach inwestycji Global Office Park. Biurowce oferuje łącznie 55 200 mkw. powierzchni do wynajęcia.

104-metrowe wieże biurowe dzięki zastosowanym materiałom i zaawansowanych technologiach uzyskały certyfikat BREEAM dla tych obiektów na poziomie Outstanding. Maksymalne noty wieże uzyskały w kategorii gospodarowania i oszczędzania wody oraz w kategorii dot. ekologii i wykorzystania przestrzeni. Wysokie noty biurowce otrzymały ponadto za wykorzystane materiały oraz energooszczędność rozwiązań.

ZOBACZ ZDJĘCIA GOTOWYCH BIUROWCÓW GLOBAL OFFICE PARK

Global Office Park to kompleks mixed-use, który oferuje przestrzeń biurową, usługową oraz mieszkalną. Biura mieszczą się w dwóch 25-piętrowych wieżach, a także w najmniejszym w kompleksie budynku C. Trzecia wieża zostanie zagospodarowana pod 670 mieszkań od Resi Capital. Podstawą wszystkich trzech wieżowców jest 5-kondygnacyjne podium z miejscem dla gastronomii, punktami usługowymi i sklepami.

Wśród najemców inwestycji znajdują się takie firmy jak m.in. ING Tech, UPC, Hyland. Poziom komercjalizacji wynosi obecnie 70 proc.

Komentarze


 • ZSUEDAT
  Użytkownik
  2022-07-11 14:31:29
  "...oszczędzania wody oraz w kategorii dot. ekologii i wykorzystania przestrzeni." jak się to czyta to bierze na wymioty w epoce powrotu do kóz węglowych ... na co tam ta kasa idzie ? budujcie dla ludzi a nie dla "krawaciarza" wydzwaniającego po całym kraju z ofertami fotowoltaniki ...

 • Przemek
  Gość
  2022-07-15 10:26:02
  Ty myślisz, że tam bedą proste call center? Gdzie ty żyjesz?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.