Ostatnia kondygnacja biurowca .KTW I

2017.10.18

Trwają prace budowlane na ostatnich kondygnacjach biurowca .KTW I w Katowicach. Budynek, który powstaje w sąsiedztwie Strefy Kultury i Spodka, realizowany jest przez spółkę TDJ Estate.

Od kilku tygodni, firma Strabag, jako generalny wykonawca, prowadzi aktywne działania na tzw. dachu technicznym, gdzie przybywa nowej infrastruktury. Równolegle trwa przygotowanie terenu inwestycji pod przyszły układ drogowy.

We wrześniu biurowiec .KTW I osiągnął stan surowy otwarty. Na szczycie 66-metrowej konstrukcji znajduje się dwupoziomowy dach techniczny o wysokości 10 metrów. W przeciągu ostatnich tygodni wykonana została izolacja przeciwwodna i termiczna na ostatnich kondygnacjach.

W pierwszych dniach października rozpoczęliśmy prace instalacyjne na dachu technicznym. Obecnie trwa montaż konstrukcji stalowych, które będą stanowiły obudowę dla pomieszczeń technicznych. Pod koniec miesiąca planujemy dostarczenie w to miejsce głównych central wentylacyjnych


- mówi Wojciech Adam, Kierownik Budowy z ramienia firmy STRABAG.

Widoczne zmiany widać również na elewacji biurowca oraz jego wnętrzach. Panele ze szkła, stali i betonu nałożone są już na dziesiątym piętrze. Natomiast fasada dolnej bryły budynku, po zdemontowaniu windy zewnętrznej, została w pełni ukończona.

Na kondygnacjach od +6 do +13 trwają zaawansowane prace wykończeniowe i instalacyjne. Wykonawca prowadzi malowanie i tynkowanie ścian na pierwszym piętrze oraz w części podziemnej. W holach windowych natomiast realizowane są wylewki betonowe.

W ostatnim czasie zintensyfikowaliśmy działania związane z zagospodarowaniem terenu inwestycji. Grunt pod wykonanie asfaltu został już przygotowany w 80 proc. Dodatkowo, pracownicy STRABAG rozpoczęli prace nad układem drogowym od strony Placu Sławika i Antalla


- informuje Marian Garczarczyk, Dyrektor Projektu z ramienia TDJ Estate.

Oficjalne otwarcie biurowca .KTW I zaplanowano na czerwiec 2018 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Qwertyk
    Gość
    2017-10-18 17:48:52
    Kiedy ruszy budowa drugiej wieży?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.