Ogromna transakcja w Katowicach. W centrum powstaje ING Tower

2021.01.12

W grudniu 2020 roku podpisana została umowa najmu przez firmę ING Tech Poland w powstającym kompleksie mixed-use w Katowicach - Global Office Park.

Główną siedzibą dostawcy kompleksowych usług IT oraz usług biznesowych, wspierającego proces transformacji cyfrowej ING na całym świecie są Katowice. To w tym mieście oraz w Warszawie znajduje się zespół liczący ponad 1 800 pracowników, a do końca tego roku mają zostać zatrudnionych kolejne 1 500 osób.

Z tego powodu ING Tech Poland postanowiło wynająć 16 600 metrów kwadratowych powierzchni w kompleksie Global Office Park w Katowicach. Najemcę w tej transakcji reprezentowała firma doradcza JLL.

Global Office Park to kompleks wielofunkcyjny składający się z trzech wież. Jedna z nich zyska nową nazwę - ING Tower. W budynku firma ING Tech Poland będzie miała 14 500 mkw. przestrzeni do pracy, a na powierzchni ponad 2 000 mkw., powstanie „Gravity Point”, czyli ogólnodostępna strefa dla społeczności Katowic. Podobne rozwiązanie ING ma w swojej głównej siedzibie w Amsterdamie. Przeprowadzka do nowego biura ma nastąpić w lipcu 2022 roku.

Global Office Park dostarczy na rynek ponad 59 000 mkw. powierzchni biurowej do wynajęcia, z czego ponad 40 proc. zostało już skomercjalizowane. Katowicki kompleks, który będzie miał docelowo prawie 90 000 mkw. powierzchni, zaoferuje również mieszkania oraz przestrzeń do rekreacji. Wieża mieszkaniowa zaoferuje 670 mieszkań o zróżnicowanych metrażach.

Inwestycja powstaje na działce u zbiegu ulic Mickiewicza i Dąbrówki w Katowicach. 100-metrowe wieże będą osadzone na wspólnym 5-kondygnacyjnym podium, w którym znajdą miejsce lokale gastronomiczne i usługowe. Budynki biurowe należące do kompleksu będą spełniały wymogi certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Anonim
    Gość
    2021-01-12 18:19:14
    Nie opisujjecie ciągle tych samych budynków w kółko, ruszcie większymi inwestycjami jupiter plaza centrum multifunkcyjnym, budynkami wielofunkcyjnym na pętli słonecznej oraz na Al rozdzienskiego w miejscu niewypału po hotelu purt (puro) również trzeba by postawić coś na 170 metrów... Lokalizacja pierwszorzedna z biurami mieszkaniami lokalami urzytkowymi oraz centrum handlowym podobnym do domu handlowego centrum oraz parkingami podziemnym w których będą mogli parkować okoliczni mieszkańcy na miesięczny abonament oraz najemcy i właściciele mieszkań budynku.... Więc do pracy proszę natomiast Warszawę sobie podarujcie jest już opustoszala....

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.