Największe biuro gamingowe na Śląsku w ponad 100-metrowej wieży Global Office Park


2022.08.04
Autor: Bartosz Motorek
Kompleks biurowy Global Office Park w Katowicach jest największym biurem w Europie lidera branży gamingowej - Keywords Studios. W nowej lokalizacji zatrudnienie znalazło ponad 1000 osób pracujących przy grach wideo.

Nowy najemca inwestycji Cavatina Holding w Katowicach to lider branży gamingowej, którego początki sięgają 1998 roku. Firma świadczy szeroki wachlarz usług dla takich gigantów jak Ubisoft, Google, Nintendo, Microsoft czy Electronic Arts. Obecnie Keywords Studios posiada ponad 70 studiów w 23 krajach na 5 kontynentach. Największe biuro w Europie mieści się w Katowicach.

Śląskie biuro firmy powstało w lipcu 2018 roku i od tego momentu wzrost zatrudnienia wzrósł z niespełna 50 do ponad 1000 pracowników, którzy pracują w trzech liniach serwisowych: Functionality Quality Testing (testy funkcjonalne gier wideo), Player Support (wsparcie gracza) i Localization Quality Assurance (zapewnienie jakości lokalizacji). Nowe biuro Keywords Studios mieści się w Global Office Park. W ostatnich dniach doszło do oficjalnego przekazania nowej powierzchni biurowej.

Firma zajmie co najmniej 9300 mkw., co sprawia, że Keywords Studios to największy najemca wieży A1 kompleksu. Biuro rozlokowane jest na siedmiu piętrach i oferuje pracownikom komfortowe stanowiska pracy oraz wiele udogodnień, w tym najnowsze konsole, bilard, automaty do gier, a nawet... zjeżdżalnię.

Katowice już od dłuższego czasu są związane z globalnym gamingiem – między innymi poprzez organizację od 2013 roku Intel Extreme Masters. Ten event był jednym z impulsów dla podjęcia działań na rzecz realizacji wyjątkowego na skalę kraju projektu: Katowickiego Hubu Gamingowo-Technologicznego. Obserwując rozwój Keywords Studios jestem przekonany o słuszności wybranego kierunku działania
powiedział: Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa

Global Office Park w katowickim Śródmieściu to projekt wielofunkcyjny, który spełnia wymogi międzynarodowej certyfikacji BREEAM na poziomie Outstanding

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.