Katowicki projekt biurowy przy Spodku wśród najlepszych inwestycji realizowanych w kraju

2020.03.24

Trwa budowa drugiego etapu kompleksu biurowego .KTW, zlokalizowanego obok legendarnego katowickiego „Spodka”. Wysoką jakość projektu potwierdza uzyskany certyfikat BREEAM Interim Design Stage na poziomie Excellent.

Biurowiec .KTW II, którego budowa rozpoczęła się w listopadzie 2019 roku, jest realizowany zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa i odpowiedzialnych systemów zarządzania. Inwestycja uzyskała właśnie certyfikat BREEAM Interim Design Stage na poziomie Excellent z wynikiem 79,7 proc., co stanowi rekord na katowickim rynku biurowym i jest jednym z najlepszych w kraju.

Zgodnie z najnowszym manualem BREEAM International New Construction 2016: Office (Shell and Core) ocena projektu jest dokonywana na podstawie 10 kryteriów: zarządzanie, zdrowie i dobre samopoczucie, energia, transport, woda, materiały, odpady, wykorzystanie terenu i ekologia, zanieczyszczenia oraz innowacje.

Inwestycja .KTW II może się pochwalić maksymalnymi wynikami w takich kategoriach jak transport czy zarządzanie zużyciem wody. Wysoko oceniono również lokalizację biurowca czy rozwiązania zużycia energii elektrycznej. Wysoka ocena była możliwa m.in. dzięki zastosowaniu w budynku szybkich wind o niskim poborze mocy, specjalnej armaturze sanitarnej oraz klimatyzacji z efektywnym odzyskiem ciepła i funkcją tzw. free cooling.

Na wysoką ocenę w certyfikacji nałożyło się również wiele rozwiązań sprzyjających zdrowiu i dobremu samopoczuciu użytkowników katowickiego biurowca, w tym m.in. bioróżnorodna zieleń, tereny sportowo-rekreacyjne w okolicy, materiały ograniczające poziom hałasu.

Na budowie drugiego budynku kompleksu .KTW trwają zaawansowane prace budowlane. Konstrukcja sięga już wysokości ok. 25 metrów, a obecnie trwa zbrojenie stropu poziomu +6. Równolegle trwają także zaawansowane prace projektowe, które dotyczą kotwienia żurawi oraz wykonania tzw. przewieszenia konstrukcji i związanych z tym dozbrojeń w miejscach oddziaływania największych sił fizycznych. Ponadto produkowane są, a następnie oceniane przez inwestora i architektów Medusa Group, próbki materiałów do wykorzystania w budynku, m.in. siatki cięto-ciągnionej, płyt betonowych i szklanych paneli elewacji.

Biurowiec .KTW II dysponował będzie powierzchnią najmu na poziomie prawie 40 000 metrów kwadratowych i będzie najwyższym budynkiem tego typu w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Cały kompleks .KTW, razem z oddanym już pierwszym etapem inwestycji, dostarczy na katowicki rynek ponad 62 000 mkw.

Wśród najemców mniejszego biurowca kompleksu znajdują się takie firmy jak: Fujitsu Global Delivery Center, Teleperformance Poland, Citi Handlowy, EY, mBank, Gastromall Group oraz Świat Prasy.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o .KTW, Medusa Group - Przemysław Łukasik, Łukasz Zagała, TDJ Estate

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.