Katowice: Kiedy powstaną Rondo Towers?

2011.01.02

"Dziennik Zachodni": 18-kondygnacyjny biurowiec DOKP (budynek Dyrekcji Okręgowych Kolei Państwowych) przy Spodku w Katowicach jest już niemal opustoszały. Czternaście spośród 17 kondygnacji wieżowca (18 to nadbudówka dachu) jest już pustych. Według planów wkrótce ma się rozpocząć przebudowa w gmach klasy A pod nazwa Rondo Tower.

Budynek w obecnej formie mamy oglądać już tylko kilka miesięcy. Później ma się rozpocząć przebudowa wieży i dobudowa siostrzanej prawie dwa razy wyższej. Tak powstaną Rondo Towers, których budowę wspólnie planują PKP i spółka Hines Polska.

Nie jest jednak znana data rozpoczęcia budowy wieżowca. "Dziennik Zachodni" zapytał Przemysława Iznerowicza rzecznika spółki Hines, o to czy inwestycja ruszy w przyszłym roku. Odmówił komentarza...

Zgodnie z koncepcją architektoniczną przy Spodku powstanie nowa wieża biurowa o powierzchni do wynajęcia wynoszącej ok 41000 m kw. DOKP z kolei zyska jeszcze 4 kondygnacje. Autorem koncepcji architektonicznej biurowców jest Helmut Jahn, projektant m.in. Sony Center w Berlinie, czy One Liberty Place w Filadelfii.

Źródło: Dziennik Zachodni

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.