Grundmanna Office Park - nowa inwestycja w Katowicach już w budowie


2022.12.22
Autor: Piotr Maślak
Cavatina Holding przystępuje do realizacji nowej inwestycji biurowej w Katowicach. W centrum miasta powstanie kompleks nowoczesnych biurowców pod nazwą Grundmanna Office Park, który dostarczy na rynek niespełna 50 000 mkw. przestrzeni do pracy. Budowa już się rozpoczęła.

Wyjątkowa lokalizacja inwestycji Grundmanna Office Park


Rozpoczęła się budowa nowoczesnego kompleksu biurowego Grundmanna Office Park w centrum Katowic. Kolejna inwestycja Cavatina Holding na Górnym Śląsku powstaje przy ul. Grundmanna, obok powstającej, szybkiej linii tramwajowej.

Dwa 8-kondygnacyjne biurowce, które połączy zielone patio, dostarczą na rynek blisko 48 000 metrów kwadratowych powierzchni do wynajęcia. Najemcy inwestycji będą mieli do dyspozycji ponad 1 000 naziemnych i podziemnyc miejsc parkingowych, zieloną infrastrukturę, a także liczne udogodnienia. W biurowcach powstaną elastyczne przestrzenie co-workingowe o podwyższonym standardzie, a w parterze przestrzeń pod lokale usługowe i handlowe, w tym m.in. m.in. restauracje, kawiarnie, pralnię, fryzjer, kwiaciarnię czy paczkomat.

Zielone tarasy, patio, strefa relaksu i rozwiązania technologiczne


Najemcy Grundmanna Office Park będą mogli korzystać z zielonych tarasów o łącznej powierzchni ponad 1 000 mkw., patio z boiskiem do gry w bule oraz ścieżek rowerowych i biegowych. Na tyłach inwestycji, na nadbrzeżu rzeki Rawa, znajdzie się rozległa zewnętrza strefa relaksu z zielenią i małą architekturą. Inwestycję uzupełnią rozwiązania technologiczne wspierające komfort użytkowników. Za pomocą dedykowanej aplikacji będą mogli m.in. zdalnie zarządzać biurem, miejscami parkingowymi, salami konferencyjnymi, prowadzić wirtualną recepcję oraz komunikować się między sobą.

Projekt architektoniczny przygotował zespół architektów Cavatina Holding.

Projektując Grundmanna Office Park chcieliśmy stworzyć angażujące społecznie miejsce pobudzające kreatywność i zachęcające do rozwoju. Zależy nam na tym, aby była to tętniąca życiem inwestycja, także poza godzinami pracy najemców, której infrastruktura uzupełni otaczającą ją tkankę miejską. W projekcie uwzględniliśmy liczne udogodnienia takie jak parking dla rowerów ze stacjami serwisowania i czyszczenia, stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz atrakcyjne tereny zielone sprzyjające integracji użytkowników i odpoczynkowi
powiedział: Piotr Jasiński, Dyrektor dz. Projektowania Inwestycji, Cavatina Holding S.A.

Komentarze


 • Bisior
  Gość
  2022-12-23 20:44:47
  Ależ przrepiękne nuworyszowskie ierdolenie

 • pissmiecie
  Gość
  2022-12-24 17:13:34
  ciekawe

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.