Global Office Park odmieni centrum Katowic

2019.11.15

Cavatina Holding otrzymała już pozwolenie na budowę trzech 25-kondygnacyjnych wież, które stworzą projekt biurowy Global Office Park.

Trzy 25-kondygnacyjne wieże powstaną na pięciokondygnacyjnym podium i zaoferują ponad 86 000 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni wielofunkcyjne. Inwestycja, która powstanie w centrum Katowic, na działce przy skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Dąbrówki, należy do spółki Cavatina Holding.

Deweloper dysponuje już prawomocnym pozwoleniem na budowę Global Office Park. Prace przygotowawcze terenu, gdzie powstanie kompleks już się rozpoczęły.

Global Office Park to projekt mixed-use z biurami, mieszkaniami a także częścią usługową i gastronomiczną. Inwestycja składa się z dwóch wież o charakterze biurowo-usługowym oraz jednej o przeznaczeniu mieszkalnym. Wszystkie 25-kondygnacyjne wieże osadzone zostaną na wspólnym pięciokondygnacyjnym podium, które zostanie zagospodarowane pod lokale gastronomiczne i usługowe. Inwestycja zaoferuje prawie 60 000 mkw. nowoczesnej powierzchni do pracy oraz ponad 670 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i układach.

Inwestor zaplanował również przestrzeń do wytchnienia od pracy i zgiełku miasta na terenie zielonych tarasów i patio. Ta część Global Office Park ma powierzchnię prawie 2 300 mkw. Zmotoryzowani będą mogli korzystać z ponad 2000 miejsc parkingowych. Inwestycja przewiduje również miejsca postojowe dla rowerów wraz z infrastrukturą (szatnie i prysznice dla rowerzystów).

Za projekt architektoniczny odpowiada zespół architektów spółki Cavatina Holding.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Kato
    Gość
    2019-11-18 20:14:56
    Budowa kompleksu już ruszyła, można zmienić na zielony

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.