Erbud wykonawcą katowickiego szpitala wielospecjalistycznego

2013.07.18

Firma Erbud została wybrana na generalnego wykonawcę szpitala wielospecjalistycznego, który powstanie na działce u zbiegu ulic Ceglanej i Wita Stwosza w Katowicach. Inwestycja o wartości 81,6 mln zł netto, zostanie zrealizowana w ciągu dwóch lat i pięciu miesięcy. Inwestorem jest CMC "Geo Projekt 2" Sp. z o.o. z Krakowa.

W ramach podpisanego kontraktu, generalny wykonawca inwestycji będzie miała za zadanie wybudować szpital wielospecjalistyczny wraz z blokiem operacyjnym oraz wielostanowiskowym parkingiem samochodowym, który mieścić się będzie pod budynkiem. Firma Erbud wykona także instalacje wewnętrzne szpitala. Całość ma zostać zakończona w czwartym kwartale 2015 roku.

Katowicki szpital jest dla spółki Erbud, 22 projektem z sektora budownictwa szpitalnego, który powstaje w Polsce. W ostatnim czasie firma wybudowała m.in. Centrum Medycyny Inwazyjnej, Wrocławskiego Centrum Kliniczne Uniwersytetu Medycznego oraz zaadaptowała pomieszczenia w krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.