Budowa Global Office Park w centrum Katowic [FILM]

2020.04.06

W centrum Katowic, na działce u zbiegu ulic Mickiewicza i Dąbrówki powstaje wielofunkcyjny projekt firmy Cavatina Holding - Global Office Park. Inwestor udostępnił film z postępu prac na budowie.

Global Office Park jest pierwszym na Śląsku projektem typu mixed-use, który realizowany jest na tak dużą skalę. Inwestycja powstaje u zbiegu ulic Mickiewicza i Dąbrówki i będzie kompleksem, który oferuje zarówno przestrzeń biurową, jak i mieszkania, sklepy oraz miejsce spotkań i rekreacji na świeżym powietrzu.

Katowicka inwestycja firmy Cavatina Holding składa się z trzech 100-metrowych wież, z czego dwie będą miały charakter biurowo-usługowy, a jedna mieszkaniowy. Całość osadzona zostanie na wspólnym podium. 25-kondygnacyjne budynki zaoferują łącznie około 60 000 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni do pracy oraz 670 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i układach.

Pięciokondygnacyjne podium, w układzie galeryjnym będzie miejscem, gdzie znajdą się liczne lokale gastronomiczne i usługowe. Na przeciwko wielofunkcyjnego obiektu stanie również niewielki, klasyczny w formie budynek biurowy liczący ok. 4 000 m kw. powierzchni biurowej klasy A.

Budowa Global Office Park przebiega zgodnie z harmonogramem. Na budowie kompleksu ukończona została ściana szczelinowa stanowiąca element nośny konstrukcji wież biurowych oraz zabezpieczenie wykopu pod dwupoziomowy parking podziemny. Równolegle trwa realizacja ściany szczelinowej pod budynek mieszkalny.

Najbardziej zaawansowane prace budowlane są w najniższym biurowcu, gdzie gotowa jest już konstrukcja żelbetowa parteru i podziemna hala garażowa. Na finiszu są prace budowlane drugiej z sześciu kondygnacji nadziemnych tego obiektu.

Inwestycja w centrum Katowic to również część rekreacyjno-sportowa o łącznej powierzchni 2 300 mkw.

Film z postępu prac na budowie inwestycji

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.