Budowa drugiego biurowca .KTW w połowie pierwszego

2020.04.03

W czasie panującej epidemii koronawirusa (COVID-19) wiele inwestycji zwolniło lub zostało wstrzymane, czego nie można powiedzieć o katowickim projekcie biurowym .KTW przy Spodku.

Trwa budowa drugiego etapu kompleksu biurowego obok legendarnego katowickiego „Spodka” - .KTW. Obecnie w realizacji jest drugi, wyższy biurowiec, który osiągnie wysokość ponad 130 metrów.

Jak podaje wykonawca inwestycji, trwa betonowanie stropu poziomu +7, a na parterze i pierwszym piętrze trwa instalacja mock-upu elewacji. Dodatkowo w podziemnej hali garażowej prowadzone są prace murarskie i montaż kanałów wentylacji. Przypomnijmy, że pierwsze prace na budowie II etapu rozpoczęły się w listopadzie 2019 roku, a ich zakończenie spodziewane jest w 2022 roku.

W ostatnim czasie inwestycja .KTW uzyskała również certyfikat BREEAM Interim Design Stage na poziomie Excellent z wynikiem 79,7 proc., co stanowi rekord na katowickim rynku biurowym i jest jednym z najlepszych w kraju.

.KTW II to prawie 40 000 mkw. powierzchni do wynajęcia w najwyższym standardzie technicznym klasy A. Drugi biurowiec kompleksu w centrum miasta, będzie najwyższym budynkiem tego typu w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Za projekt architektoniczny kompleksu odpowiada pracownia Medusa Group. Inwestorem jest spółka TDJ Estate.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Bez ściemy
  Gość
  2020-04-03 20:25:33
  Szykuje sie jeden z najlepszych wysokościowców w PL, fajnie jakby w Poznaniu tez medusa projektowała wieżowiec skanski

 • high tech
  Gość
  2020-04-07 16:48:14
  Niech polskie miasta pną się w górę a nie tylko powiekszają powierzchnie

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.