W Gliwicach powstanie duże centrum magazynowo-logistyczne

2021.08.16

U zbiegu autostrad A1 i A4 (Węzeł Sośnica) – jednego z głównych węzłów komunikacyjnych, łączących wschód z zachodem i północ z południem Polski powstać ma nowe centrum magazynowo-logistyczne dewelopera MDC2.

Deweloper powierzchni magazynowych i przemysłowych działający na polskim rynku zakupił nową działkę w Gliwicach na Górnym Śląsku, na której zrealizuje projekt magazynowo-logistyczny. Nowa inwestycja pod nazwą MDC2 Park Gliwice dostarczy 52 000 mkw. nowoczesnej i przyjaznej środowisku powierzchni magazynowej.

MDC2 Park Gliwice to docelowo trzy obiekty, które dają możliwość podziału na mniejsze moduły. Inwestycja powstanie na działce inwestycyjnej o powierzchni 13,4 ha przy ulicy Pszczyńskiej w Gliwicach. Jest to główna arteria komunikacyjna miasta i jedno z najbardziej strategicznych miejsc na jego mapie. Kompleks zostanie zaprojektowany i zbudowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, czego dowodem ma być uzyskanie certyfikatu REEAM New Construction na poziomie Excellent.

W projekcie przewidziano zewnętrzny obiekt sportowy dla najemców oraz innowacyjne tereny zielone. Prace budowlane rozpoczną się w III kwartale br., a ich zakończenie przewidziano na II kwartał 2022 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o MDC2 Park Gliwice, MDC2

Komentarze


  • Lucifer666
    Gość
    2021-11-19 18:02:14
    A gdzie się podziali obrońcy przyrody? Ten teren od lat zamieszkują sarny,jelenie,dzikie ptactwo,widuję dziki ,lisy,zające,jaszczurki,modraszki,i wiele innych stworzeń którym kolejni bandyci,sorry,deweloperzy zgotują piekło.Roboty ruszą niebawem w zimie ,akurat wtedy gdy faunie nie dano możliwości migracji z zagrożonego terenu .Życzę zatem tym bandytom wszystkiego najgorszego ,najlepiej szybkiej plajty nim zniszczą kolejną oazę zieleni.Tak ma być i będzie bo ja tak chcę!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.