Wyniki powtórnego przetargu na budowę hali w Gliwicach

2013.01.08

Wielka hala widowiskowo ? sportowa "Podium" będzie jedną z najdroższych inwestycji gliwickich w najbliższych latach. Miasto niedawno wyłoniło zwycięzcę drugiego przetargu na jej budowę. Nowy wykonawca, firma MIRBUD S.A. już niedługo rozpocznie prace.

Hala widowiskowo-sportowa "Podium" w Gliwicach to pierwsza tego typu inwestycja na obszarze województwa śląskiego. Obiekt stanie dzięki pomocy finansowej z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej oraz kredytowi z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Samą budową zaś zajmie się wyłoniony niedawno w drodze przetargu wykonawca, firma MIRBUD S.A.

Urząd Miasta Gliwice ogłosił dwa przetargi na budowę hali "Podium". Wykonawca wybrany w wyniku pierwszego z nich (Polimeks ? Mostal) zrezygnował z kontraktu, a miasto nie otrzymało dofinansowania inwestycji z funduszy unijnych. Po podjęciu decyzji o kontynuacji realizacji projektu z finansowaniem zewnętrznym ogłoszono nowy przetarg. Zgłosiło się do niego sześć firm. Swoje oferty złożyły: Unibep (306 mln brutto), Mostostal Warszawa (360 mln brutto), Warbud i Mercury Engineering Polska (331 mln zł brutto), Construcciones Y Promociones Coprosa (344 mln zł) , Korporacja Budowlana Doraco (389 mln zł) oraz Mirbud S.A. (321 mln brutto).

Pomimo tego, że oferta Mirbudu nie była najtańsza, to właśnie ona zwyciężyła w przetargu. Firma ma teraz dwa lata na zakończenie budowy obiektu. Hala widowiskowo-sportowa "Podium" zostanie otwarta na początku 2015 roku.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze


  • klima
    Gość
    2013-03-25 13:20:31
    kiedy podpisanie kontraktu?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.