Takiej inwestycji w Dąbrowie Górniczej jeszcze nie było. Jej koszt to 100 mln zł

2020.02.25

Na terenie dawnej Dąbrowskiej Fabryki Obrabiarek Defum w Dąbrowie Górniczej powstanie nowa przestrzeń wielofunkcyjna, której koszt szacowany jest na około 100 mln zł.

Fabryka Pełna Życia to ogromny projekt rewitalizacyjny pofabrycznych terenów w rejonie ulic Kościuszki, Konopnickiej oraz Kolejowej w Dąbrowie Górniczej. To właśnie w tym miejscu znajduje się dawna Dąbrowska Fabryka Obrabiarek Defum, która dzięki miejskiej spółce zmieni się w nowoczesny kompleks spełniający wiele funkcji.

Na terenie przyszłej Fabryki Pełnej Życia zakończyło się właśnie wyburzanie jednej z pofabrycznych hal. Inwestor ogłosił także przetarg na likwidację kolejnego budynku, tym razem dawnego biurowca, który wybudowany został ponad pół wieku temu. Ten etap prac potrwa do wakacji.

Kiedy działka po dawnej Dąbrowskiej Fabryki Obrabiarek Defum zostanie odpowiednio przygotowana, rozpocznie się stawianie kompleksu Fabryka Pełna Życia, który zaoferuje łącznie około 33 000 mkw. powierzchni. Największą część projektu zajmują biura o łącznej powierzchni około 14 000 mkw. W ramach kompleksu powstanie również około 10 000 mkw. powierzchni mieszkalnej (prawie 150 mieszkań), a także około 9 000 mkw. części handlowo-usługowej.

Równolegle trwa komercjalizacja obiektów. Ruszyły już przetargi na zagospodarowanie pięciu miejsc pod funkcje handlowo-gastronomiczne w tzw. Strefie Smaku. Poszukiwany jest także najemca budynku z przeznaczeniem na produkcję piwa w browarze rzemieślniczym, który mieścił się będzie w dawnych magazynach odlewów drobnych i hali wydziału remontowego zakładów Defum.

Budowa Fabryki Pełnej Życia rozpocznie się w 2021 roku. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Analog z Koszalina.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.