Nowoczesny bulwar z miejskim ogrodem w Częstochowie

2017.08.09

Do 2018 roku potrwają prace związane z modernizacyjne nad bulwarem Warty w Częstochowie, obok Galerii Jurajskiej. Autorem koncepcji inwestycji jest Grupa Verso. Za architekturę krajobrazu odpowiada pracownia ZOON.

Częstochowskie Bulwary Warty powstają na powierzchni ponad 8 500 metrów kwadratowych, pomiędzy drogą dojazdową do Galerii Jurajskiej, a Wartą. W ramach inwestycji powstanie ogólnodostępna strefa wypoczynkowa z z drzewami, ozdobnymi krzewami i trawami, "mokrym chodnikiem" i placem zabaw dla dzieci.

Na terenach należących do centrum handlowego powstaną m.in. ścieżki i alejki mające łącznie 1 300 mkw., place zabaw o powierzchni 300 mkw., oraz liczący 500 mkw. plac główny bulwaru. Zielona strefa składała się będzie z ozdobnej trawy, krzewów oraz liściastych drzew.

W centralnym punkcie nowych bulwarów mieścił się będzie tzw. mokry chodnik ze strzelającymi w górę strumieniami wody oraz płytka sadzawka zbudowana na planie prostokąta. Wzdłuż Warty od ronda do boisk do siatkówki plażowej prowadzić będzie natomiast brukowana aleja.

Do tej pory wykonano prace w obrębie powstającego Bulwaru Warty, które polegały na przesunięciu boisk, uporządkowaniu terenów zielonych wokół nich oraz stworzenie parkingu autokarowego.

Całość powstanie do końca lata przyszłego roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.