W Ustroniu powstanie największy park handlowy w regionie


2022.12.30
Autor: Bartosz Motorek
Przy skrzyżowaniu Cieszyńskiej i Katowickiej w Ustroniu, gdzie znajduje się market Netto oraz stacja paliw Orlen, powstanie park handlowy o powierzchni ponad 10 000 mkw. Inwestor stara się o wydanie pozwolenia na budowę.

Na działce o powierzchni ponad 3,9 ha zlokalizowanej w rejonie ul. Cieszyńskiej i DK 941 w Ustroniu planowana jest budowa dużego parku handlowego. Inwestycja zakłada budowę czterech obiektów o charakterze handlowo-usługowym o łącznej powierzchni najmu na poziomie 10 000 mkw., na której otwartych zostanie kilkanaście sklepów, w tym operator spożywczy.

NRC stara się o uzyskanie niezbędnych dokumentów potrzebnych do rozpoczęcia budowy największego w regionie parku handlowego. Inwestycja przy drodze krajowej 941 prowadzącej z Katowic do Wisły posiadała będzie parking samochodowy na 200 aut oraz sąsiedztwo marketu Netto, restauracji drive-thru fast-foodowej sieci oraz stacji Orlen.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Terrabud PL, natomiast komercjalizacją firma Mallson Polska.

Komentarze


 • Heniek
  Gość
  2023-01-01 07:57:12
  Nareszcie jakąś galeria , nie będzie trzeba jeździć do Bielska Białej albo pseudo galeri w Cieszynie gdzie nic nie ma, wpłynie to też na rynek pracy i przyjazd większej ilości turystów ... brakuje tylko marketu budowlanego bo jest duży potencjał... castorama albo obi albo inny market budowlany...
  Pozdrawiam

 • Goral
  Gość
  2023-01-01 08:05:11
  A kiedy ma być gotową i oddana to użytkowania?

 • Wlodi
  Gość
  2023-01-01 08:08:01
  A ja się pytam a gdzie aquapark??? Wstyd galerie a nie ma porządnego basenu w takim turystyczny mieście, Panie prezydencie zrób Pan coś z tym tematem nie galerie tylko aquapark coś dla ludzi i rozwoju tego miasta to przyciągnie hanysow

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.