Reda z trzema wieżami o wysokości ponad 50 metrów i tarasami na dachu. Rusza realizacja inwestycji firmy Atal


2022.09.21
Autor: Piotr Maślak
Atal rozpoczyna realizację nowej inwestycji na terenie województwa pomorskiego. W Redzie wybudowana zostanie inwestycja Niebieski Bursztyn składająca się z trzech budynków o wysokości ponad 50 metrów.

Niebieski Bursztyn to najnowsza propozycja firmy deweloperskiej Atal. W Redzie przy ulicy Bosmańskiej, w okolicy popularnego AquaParku, wybudowany zostanie kompleks trzech budynków - każdy z nich zaprojektowany jako bryła o zwartej formie, składająca się z dwóch części: 5- piętrowej oraz 17-piętrowej dominanty, która osiągnie 55 metrów wysokości.

W ofercie inwestycji Niebieski Bursztyn znajdują się mieszkania o zróżnicowanych metrażach od 32 do 81 metrów kwadratowych i układach od 2-pokojowych po 4-pokojowe apartamenty, z których będzie można podziwiać panoramę Redy, a także Trójmiejski Park Krajobrazowy, jak również nadmorską okolicę Zatoki Gdańskiej. Inwestycję wyróżniać będą m.in. przestronne tarasy widokowe na dachach każdej z wież.

Inwestycja realizowana będzie w trzech etapach. Obecnie budowany jest pierwszy z budynków, w którym znajdzie się 185 mieszkań oraz 3 lokale usługowe w parterze. Prace budowlane potrwają do I kwartału 2025 roku, a pozwolenie na użytkowanie ma zostać wydane w II kwartale 2025 roku.

Każdy z budynków posiadał będzie 2-kondygnacyjną, podziemną halę garażową oraz stanowiska naziemne. Przyszli mieszkańcy osiedla będą mogli korzystać z rowerowni, wózkowni czy komórek lokatorskich.

Inspiracją dla projektu stał się niezwykle rzadki minerał – niebieski bursztyn. Charakterystyczną cechą elewacji będzie jej niezwykła opalizująca niebieska barwa, która nawiązuje do tego szlachetnego kamienia. Wyjątkowy charakter niebieskiego bursztynu zostanie również wykorzystany w aranżacji części wspólnych.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.