Przy Operze Leśnej w Sopocie powstanie osiedle z segmentu premium


2021.05.18
Autor: Urbanity.pl
Na Przylesiu, nieopodal Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego niebawem rozpocznie się budowa osiedla z segmentu premium - Leśna Sonata.

Leśna Sonata to pierwszy projekt Cordii w Sopocie. Inwestycja swoją nazwę zawdzięcza sąsiedztwu słynnej Opery Leśnej. Deweloper rozpoczął właśnie przedsprzedaż mieszkań.

Inwestycja zakłada budowę 7-piętrowego budynku o ciekawej, inspirowanej modernizmem bryle, z pokrytymi zielenią dachami. W ramach projektu powstanie łącznie 108 apartamentów oraz 5 lokali o charakterze usługowym. Ostatnia kondygnacja Leśnej Sonaty zostanie zagospodarowana pod taras widokowy do wspólnego użytku mieszkańców.

Leśna Sonata to kaskadowa bryła z zielenią na dachach i dużymi tarasami, a sam budynek układa się we wzór litery V. Korytarze w częściach wspólnych pokrywają eleganckie tapety i okładzina w kolorze drewna. Każdy apartament dysponował będzie balkonem, loggią, tarasem do 63 mkw. lub ogródkiem o powierzchni do 95 mkw.

Przyszli mieszkańcy osiedla będą mogli korzystać z tzw. "klubu mieszkańca", czyli miejsca do spotkań i aktywności wyposażone m.in. w telewizor, duży stół, siedziska i aneks kuchenny, a także takie atrakcje dla dzieci jak: drabinki, materace oraz tablice do rysowania. Miejsca parkingowe zaplanowano w dwukondygnacyjnej podziemnej hali garażowej, wyposażonej w stanowiska dla samochodów elektrycznych. Cały teren osiedla będzie monitorowany.

Budowa Leśnej Sonaty w Sopocie ma rozpocząć się w II kwartale br.

Komentarze


 • Roman
  Gość
  2021-05-18 14:59:21
  szkoda zieleni... znowu wycinają lasy pod budowę bloków...

 • Mietek Cholewa z Sopotu
  Gość
  2021-05-18 21:15:00
  Ja dziwię się poco Sopot rozbudowywać,skoro to miasto się wyludnia.

 • Sky
  Gość
  2021-05-19 00:27:58
  Gdzie koło opery jak tam las , i park trójmiejski czyli pod władaniem lasów państwowych, ktoś kupił od lasów teren ? Znowu jakieś cyrki pod dyktando developer mieszkaniowego , jaki dojazd ? Może obok stawu ;)

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.