Zabudowa Mola Rybackiego w Gdyni rozpocznie się od inwestycji Yacht Park

2015.11.27

Wzdłuż Nabrzeża Kutrowego w Gdyni, firma mLocum w przyszłym roku rozpocznie budowę sześciu budynków mieszkalnych pod nazwą Yacht Park. Inwestycja powstanie na pirsie należącym do Dalmoru, którego właścicielem jest Polski Holding Nieruchomości.

Inwestycja Yacht Park składała się będzie z sześciu 5-kondygnacyjnych budynków mieszkalnych wielorodzinnych, które zajmą obszar ok. 6,3 tys. m kw. powierzchni. Łącznie w ramach kompleksu powstanie 170 apartamentów o powierzchni użytkowej wynoszącej 11700 mkw., z czego około 10000 mkw. zajmą mieszkania. Parter budynków zostanie zagospodarowany pod lokale handlowo-usługowe takie jak restauracje i butiki.

Deweloperem jest firma mLocum, która planuje do końca bieżącego roku uzyskać pozwolenie na budowę, a prace budowlane rozpocząć w drugim kwartale przyszłego roku. Całość ma zostać zakończona pod koniec 2017 roku.

Yacht Park powstanie na pirsie należącym do Dalmoru. Na tym terenie może powstać 300 tys. metrów kwadratowych zabudowy. Wśród inwestycji znajdzie się m.in. budowa mariny z trzema pomostami. Obecnie kończą się prace projektowe, które odbywają się jednocześnie w gdyńskich pracowniach Arch Deco (budynki) i Wuprohyd (marina).

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • supo
    Gość
    2016-02-28 21:11:22
    Tu ceny mnie powaliły, już Bernadowo Park jest na granicy mojej zdolności kredytowej :)

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.