Rusza budowa Centrum Sportu Uniwersytetu Morskiego w Gdyni


2022.08.03
Autor: Piotr Maślak
Na terenie kampusu przy ul. Morskiej w Gdyni powstanie nowe Centrum Sportu - inwestycji Uniwersytetu Morskiego o wartości około 55 mln zł. Projekt zakłada budowę m.in. hali sportowej, podziemnego parkingu i pokoi gościnnych.

Nowa hala sportowa na Uniwersytecie Morskim w Gdyni w ramach inwestycji Centrum Sportu Uniwersytetu Morskiego będzie miała powierzchnię całkowitą wynoszącą prawie 7 000 metrów kwadratowych i wysokość 12 metrów. Obiekt będzie można podzielić na trzy niezależne boiska sportowe. Trybuny nowej hali pomieszczą 130 widzów.

Centrum Sportu Uniwersytetu Morskiego zaoferuje także m.in. cztery szatnie z pełnym zapleczem sanitarnym, szatnię dla sędziów i pracowników wraz z niezbędnym zapleczem, dwa pokoje dla trenerów, zaplecze sanitarne dla widzów, przestrzeń usługową, strefę fitness siłownię. W obiekcie znajdzie się również miejsce na biura i salę konferencyjną. Na jednej ze ścian hali zaplanowano ściankę wspinaczkową. Wewnątrz budynku znajdzie się miejsce także na pokoje gościnne dla 40 osób - sportowców i trenerów.

W ramach inwestycji powstanie ponadto podziemny parking samochodowy na prawie 50 aut z wjazdem od strony ulicy Grabowo. Obiekt, który będzie gotowy za dwa lata ma być dostępny także dla mieszkańców.

Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiadają architekci z pracowni Art Projekt K&M. Generalnym wykonawcą nowej hali sportowej w Gdyni została spółka Budimex. Umowa z wykonawcą została już podpisana i jeszcze w sierpniu firma przystąpi do realizacji zadania. Koszt inwestycji wraz z wyposażeniem to 55 mln zł.

Komentarze


  • gdynianin senior
    Gość
    2022-10-05 16:32:40
    super super już zaczeli budować to będzie ładny obiekt morska potrzebuje nowych inwestycji

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.