Wysoki biurowiec stanie przy Cristalu w Gdańsku

2008.11.05

"Gazeta Wyborcza": Od 20 do 30 pięter będzie miał biurowiec amerykańskiej firmy Hines, który stanie w miejscu domu handlowego przy restauracji Cristal w Gdańsku Wrzeszczu.

Oficjalnie deweloper opublikował tylko krótką notkę o planowanym wieżowcu przy Cristalu. Budynek ma mieć 18 tys. m kw. powierzchni biurowej, strefę handlową i parking.

Hines chce wiosną wybrać koncepcję budynku i rozpocząć prace projektowe, co oznacza, że budowa może ruszyć na przełomie lat 2009 i 2010. Więcej szczegółów firma nie zdradza.

Hines nie ujawnił wysokości biurowca. - Budynek o powierzchni biurowej planowanej przez dewelopera miałby, w zależności od zastosowanych rozwiązań, od 20 do 30 pięter - uważa architekt Tomasz Bykowski. - Mógłby być wyższy, gdyby parkingi zaplanowano w kondygnacjach naziemnych lub dodano kilka pięter o funkcji handlowo-usługowej.

Pewną wskazówką dotyczącą wysokości biurowca mogą być zapisy Studium Lokalizacji Obiektów Wysokościowych, które przygotowało Biuro Rozwoju Gdańska - przypomina "Gazeta Wyborcza". Wynika z niego, że na działce po dawnym domu handlowym przy Cristalu jest planowany 34-piętrowy budynek o wysokości 142 m. - czytamy w gazecie.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.