Włosko-francuski Port Czystej Energii w Gdańsku

2017.11.10

Wykonawcą gdańskiej spalarni odpadów w Szadółkach, która realizowana będzie pod nazwą Port Czystej Energii, zostało włosko-francuskie konsorcjum Astaldi, Termomeccanica Ecologia, Tiru.

W postępowaniu na zaprojektowanie, budowę oraz eksploatację gdańskiej spalarni odpadów brały udział dwa podmioty: ITPOK Gdańsk Sp. z o.o. reprezentującej niemiecką grupę EEW oraz francusko-włoskiego konsorcjum w składzie Astaldi, Termomeccanica Ecologia i Tiru.

Pierwotnie to oferta ITPOK Gdańsk została wybrana przez komisję przetargową na realizację Portu Czystej Energii, jednak Astaldi złożyło odwołanie od wyboru. Krajowa Izba Odwoławcza Zakładu Utylizacyjnego odrzuciła ofertę ITPOK Gdańsk i wybrała ofertę włosko-francuskiego konsorcjum. Na tę decyzję Izby niemiecki koncern złożył skargę do Sądu Okręgowego w Gdańsku. Skarga ITPOK Gdańsk została odrzucona, a odwołanie oddalone.

Obecnie przygotowujemy się do podpisania umowy z wybranym wykonawcą. Zakładamy, że nastąpi to jeszcze w tym roku


- mówi Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej

W najbliższym czasie wydana ma zostać również decyzja o dofinansowaniu projektu z funduszy europejskich. Według harmonogramu, przyszły rok zostanie poświęcony na zaprojektowanie spalarni pod nazwą Port Czystej Energii, a budowa przewidziana jest na lata 2019-2020.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.