Rusza sprzedaż apartamentów inwestycji Antracyt w Gdańsku


2022.10.28
Autor: Bartosz Motorek
Rusza sprzedaż nowej inwestycji na mapie Trójmiasta. Przy ulicy Czyżewskiego w Gdańsku powstanie projekt deweloperski firmy Moderna Holding pod nazwą Antracyt.

Przy ulicy Czyżewskiego, w niedalekiej odległości od Alei Grunwaldzkiej w Gdańsku powstanie koncept mieszkaniowy, którego architektura nawiązuje do oliwskiej architektury i lokalnej przyrody: lasu i morza. Odniesienie do nazwy inwestycji widać będzie także w kolorze elewacji, która wykonana zostanie z ciemnej cegły.

W sylwetce budynku zwracają uwagę odcięcia i podziały, gra kontrastem i linią. To twardy design, którego klasyczna forma nie poddaje się wpływom i modom. Niewielkie nachylenie dachu wieńczące budynek oraz podział elewacji na kondygnacje odwołuje się do architektury historycznych, oliwskich kamienic. Nawiązujemy również do architektury sąsiedniego dworu Ludolfina. Jego eklektyczne bryły ozdabiają spadziste dachy z lukarnami. Te charakterystyczne elementy architektoniczne wykorzystywane do doświetlania poddaszy zostały sprawnie wkomponowane w sylwetkę nowej inwestycji
powiedział: Piotr Zmysłowski – architekt Moderna Design

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Moderna Design, natomiast projekt i aranżację terenu rekreacyjnego na dziedzińcu stworzyli architekci Moderna Garden.

Antracyt będzie 5-kondygnacyjnym budynkiem wielorodzinnym, w którym znajdzie się zaledwie 45 mieszkań o metrażach od 30 do 116 mkw. Apartamenty posiadały będą balkony i loggie, panoramiczne okna z widokiem na las, ogródki na parterze, a na najwyższym piętrze, duże tarasy. W ofercie sprzedaży ponad 70 proc. mieszkań stanowią lokale trzy i czteropokojowe. Oprócz nich można też kupić mniejsze - jedno i dwupokojowe. Inwestycja oferuje ponadto 54 miejsca postojowe.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.