Rusza budowa mieszkań w wielofunkcyjnej inwestycji Żurawie na terenie Młodego Miasta w Gdańsku


2021.10.12
Autor: Urbanity.pl
Wyłoniony został generalny wykonawca części mieszkaniowej kompleksu mixed-use Żurawie w Gdańsku, który powstanie w sąsiedztwie Europejskiego Centrum Solidarności.

Firma Mota-Engil została generalnym wykonawcą części mieszkaniowej inwestycji Żurawie, na terenie Młodego Miasta w Gdańsku, pomiędzy ulicami Nowomiejską, Popiełuszki i Jaracza. Deweloperem jest firma YIT z Finlandii.

Finowie rozpoczynają budowę swojej pierwszej inwestycji w Gdańsku. Zakończyły się procedury przetargowe, w związku z tym wykonawca może przystąpić do realizacji zadania.

Inwestycja Żurawie zlokalizowana jest na działce o powierzchni 1,5 hektara pomiędzy ulicami Nowomiejską, Popiełuszki i Jaracza, niedaleko Europejskiego Centrum Solidarności oraz historycznej bramy Stoczni Gdańskiej. Łączna powierzchnia użytkowa zabudowań wyniesie ponad 40 500 mkw.

W części mieszkaniowej powstaną 243 mieszkania o zróżnicowanych metrażach od 29 do 92 mkw. W parterze zaplanowano lokale o charakterze handlowo-usługowym. Przyszli mieszkańcy będą mieli do dyspozycji naziemne i podziemne miejsca parkingowe, wyposażone w ładowarki do samochodów elektrycznych i hybrydowych, a także komórki lokatorskie. Ta część kompleksu Żurawie zostanie oddana do użytku w III kwartale 2023 roku.

Pracą nad projektem Żurawi kierował profesor Rainer Mahlamäki, jeden z najwybitniejszych fińskich architektów, który znany jest w Polsce m.in. z koncepcji Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Wspólnie z architektem Dariuszem Brzezińskim i zespołem z Latergrupa Architekci oraz architektem Piotrem Chwazikiem i zespołem GCK stworzyli projekt budynków, które łączą w sobie elementy historii Gdańska oraz tradycji fińskiej architektury.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.