Kompleks biurowo-mieszkalny zamiast Bramy Wolności w Gdańsku

2015.01.12

LC Corp zakupiło dwie działki przy ulicy Wałowej w Gdańsku, gdzie jeszcze kilka lat temu hiszpańska Grupa Labaro chciała wybudować dwa wieżowce, które miały się wznosić na wysokość 225 metrów. Z planów nic nie wyszło, a działki stopniowo wystawiano na sprzedaż.

Według zapisów planu zagospodarowania przestrzennego, właściciela działek nie ograniczają żadne maksymalne wysokości obiektów. Jak wynika ze sprawozdania finansowego spółki LC Corp, firma powiązana kapitałowo z jednym z najbogatszych Polaków, Leszkiem Czarneckim, planuje wybudować w tym miejscu zespół biurowo-usługowy wraz z budynkiem mieszkalnym.

Pierwsze prace budowlane miałyby ruszyć w trzecim kwartale 2015 roku, a oddanie do użytku I etapu inwestycji zaplanowano na 2017 rok. W tej fazie projektu część biurowo-usługowa będzie miała 10 tys. mkw. Dodatkowo powstanie 115 lokali mieszkalnych. Docelowo w całej inwestycji będzie 487 mieszkań.

Obecnie inwestycja jest na etapie uzyskania pozwoleń środowiskowych i dopiero po ich otrzymaniu, deweloper będzie się starał o pozwolenie na budowę.

Źródło: trojmiasto.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.