Dzielnica Olszynka w Gdańsku z nową inwestycją dewelopera Marvipol. Wkrótce rusza budowa


2022.09.28
Autor: Bartosz Motorek
Marvipol Development wybrał generalnego wykonawcę inwestycji Motława Garden w Gdańsku, w ofercie której znajdują się wille miejskie oraz lokale mieszkalne. Osiedle wybudowane zostanie w dzielnicy Olszynka, a pierwsze prace budowlane rozpoczną się już w październiku.

Motława Garden to najnowsza propozycja w ofercie dewelopera Marvipol. W gdańskiej dzielnicy Olszynka, na działce przy ulicy Wspólnej powstanie 21 willi miejskich, w tym 72 lokali mieszkalnych. Generalnym wykonawcą inwestycji została wybrana firma ALSTAL Grupa Budowlana, która w październiku wejdzie na plac budowy i rozpocznie realizację zadania.

W zachodniej części osiedla zaplanowano 15 kameralnych willi miejskich, w każdej z nich cztery lokale: 3- i 5-pokojowe o zróżnicowanych metrażach od 57 do 119 mkw. Wschodnia część inwestycji została zaplanowana pod 6 willi miejskich w zabudowie bliźniaczej, w których powstaną lokale mieszkalne o powierzchni 137 mkw. Każdy lokal posiadał będzie miejsce postojowe, dostępne będą miejsca w garażu oraz miejsca postojowe przed budynkiem.

Na osiedlu deweloper zastosuje nowoczesny system zarządzania mieszkaniem Appartme pozwoli na optymalizację i kontrolę zużycia mediów.

Za projekt architektoniczny inwestycji Motława Garden odpowiada pracownia KM Design. Oddanie do użytku zaplanowano na III kwartał 2024 roku.

Komentarze


  • OLszPAN
    Gość
    2022-10-12 16:49:21
    Ciekawe dlaczego konserwator w ogóle dopuścił takie frontony od strony Olszyńskiej, gdzie dużo domów ma wykończenie albo konstrukcję szalchulcową.
    Dlaczego pozwala sie na takie rozwiązania zwłaszcza w dzielnicy, która nie jest jakoś bardzo słynąca z jakości zabudowy i w ten sposób można by tę jakość podnieść.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.