Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w Gdańsku na starcie

2015.09.22

Na 25 września bieżącego roku zaplanowano uroczystość wmurowania kamienia węgielnego na terenie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Na działce przy ulicy Smoluchowskiego wybudowane zostanie nowoczesne Centrum Medycyny Nieinwazyjnej, którego koszt realizacji wraz z wyposażeniem wynosi około 600 mln zł.

Centrum Medycyny Nieinwazyjnej na terenie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego będzie 7-kondygnacyjnym budynkiem, który wyposażony zostanie w 688 łóżek. W nowym centrum mieścić się będzie 20 klinik niezabiegowych, które obecnie znajdują się na terenie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego..

Przy ulicy Smoluchowskiego 17 i Dębinki 7 powstanie jeden z najnowocześniejszych szpitali w Europie. Budowa pierwszego etapu inwestycji potrwa do końca 2018 roku, a całość zostanie oddana do użytku pod koniec 2020 roku. W pierwszej kolejności wykonane zostaną fundamenty i konstrukcja poziomu -1. Realizacja tej części inwestycji potrwa około pięciu miesięcy.

Koszt budowy szpitala wraz z wyposażeniem wyniesie około 600 mln zł. Projekt architektoniczny kompleksu przygotowała pracownia Arch-Deco.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.