Burzą szpital w Gdańsku. W jego miejsce kompleks mixed-use


2022.10.12
Autor: Monika Kiereś
Trwa rozbiórka dawnego szpitala stoczniowego na terenach koło ECS w Gdańsku. Dawny zespół leczniczo-zabiegowy Stoczni Gdańskiej przy ul Jana z Kolna przechodzi do historii, a w jego miejsce powstanie nowa inwestycja o charakterze mixed-use.

Trwają zaawansowane prace rozbiórkowe dawnego szpitala stoczniowego przy ul Jana z Kolna na terenach koło ECS w Gdańsku. Placówka Stoczni Gdańskiej przyjmowała do 2003 roku pacjentów, jednak z powodu nierentowności została zlikwidowana.

Właścicielem nieruchomości jest spółka Balta Projekt, która posiada także sąsiadującą działkę, na której znajduje się hotel Gryf. Ten budynek także zniknie, a jego rozbiórka rozpocznie się w momencie zakończenia prac wyburzeniowych dawnego szpitala stoczniowego.

Co powstanie na działce przy ulicy Jana z Kolna? Wiadomo, że inwestor planuje w tym miejscu realizację dużej inwestycji wielofunkcyjnej, tzw. mixed-use. Szczegóły projektu wraz z wizualizacjami poznamy jednak dopiero na początku 2023 roku. Najprawdopodobniej będzie to kompleks, który zaoferuje przestrzeń biurową, usługowo-restauracyjną i hotelową.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego zakłada budowę budynków nie wyższych niż 30 metrów.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.