10-piętrowy SEAHall zastąpi pawilon handlowy przy Hallera w Gdańsku


2023.04.25
Autor: Bartosz Motorek
Wkrótce zakończy się rozbiórka pawilonu handlowego zlokalizowanego przy al. Hallera 169 w Dolnym Wrzeszczu. W jego miejsce deweloper wybuduje 10-piętrowy budynek, który zaoferuje mieszkania, apartamenty oraz przestrzeń handlowo-usługową.

SEAHall to nazwa najnowszej inwestycji deweloperskiej spółki Alccon Osiedla w Gdańsku. Na działce nieopodal skrzyżowania al. Hallera i ul. Kościuszki, na której stoi pawilon handlowy, wybudowany zostanie 10-piętrowy budynek wielorodzinny. Inwestycja jest na etapie prac rozbiórkowych.

Pod adresem Hallera 169 w Dolnym Wrzeszczu mieścił się będzie wysoki budynek, który zaoferuje 75 mieszkań o powierzchniach od 42 do 99 m kw., a także 23 apartamenty na trzech ostatnich kondygnacjach, których metraże kształtują się od 43 do 130 mkw. W parterze budynku zaplanowano przestrzeń pod dziewięć lokali usługowych o wielkości od 27 do 123 m kw. Miejsca parkingowe znajdą się w podziemnej hali garażowej oraz na stanowiskach naziemnych. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji m.in. rowerownię i komórki lokatorskie.

Powierzchnie indywidualnych tarasów dostępnych z mieszkań położonych na 1-wszym piętrze: od 10 do 49 mkw., z kolei tarasy na ostatniej kondygnacji mieszkalnej będą miały metraże od 8 do 33 mkw. Lokale usługowe zaprojektowane zostały w układzie „open space”. Wszystkie dostępne są z zewnątrz z dojściem pieszym od al. Hallera i ul. Baczyńskiego. Parking zewnętrzny, w tym miejsca postojowe dla obsługi lokali usługowych znajduje się przed budynkiem od strony ul. Baczyńskiego i od tej ulicy jest też wjazd na teren inwestycji.

Spółka Allcon Osiedla dysponuje już pozwoleniem na budowę. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia BJK Architekci, natomiast projekt wnętrz to zasługa biura Sikora Wnetrza. Generalnym wykonawcą jest spółka Allcon Budownictwo.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.