Dwa odcinki pomorskiej części S7 za 3,2 mld zł

2015.07.22

Budowa dwóch odcinków drogi ekspresowej pomiędzy Gdańskiem a Elblągiem ruszy jesienią bieżącego roku i zakończy się w drugiej połowie 2018 roku. Koszt wybudowania pierwszego odcinka to 1,64 mld zł, a drugiego 1,57 mld zł.

21 lipca otwarto oferty na wybudowanie dwóch pomorskich odcinków trasy. Najkorzystniejszą ofertę na odcinek między Koszwałami a Nowym Dworem Gdańskim o długości 43 km złożyła firma Metrostav. Wykonawca będzie miał za zadanie wybudowanie także dróg dojazdowych, dwóch węzłów oraz dwóch nowych mostów przez Wisłę.

Najkorzystniejszą ofertę dotyczącą odcinka Nowy Dwór Gdański - Kazimierzowo złożyła firma Budimex, która wyceniła prace na 1,57 mld zł. Zwycięzca wybuduje czternaście obiektów inżynierskich oraz dwa węzły drogowe - Żuławy Wschód i Elbląg Zachód. Drugi odcinek drogi S7 będzie miał długość prawie 30 km.

Złożone zwycięskie oferty są wyższe niż zakładał budżet inwestora. W pierwszym przypadku o 70 mln zł, a w drugim o około 124 mln zł. W takim przypadku zamawiający znajdzie środki na sfinansowanie zadań, tym bardziej, że w poprzednich przetargach udało się zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Odcinki mają zostać zrealizowane między 27 a 30 miesięcy, z wyjątkiem okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca.

Jeśli żaden z przegranych podmiotów nie złoży odwołania, to umowa z wykonawcami zostanie podpisana na przełomie października i listopada. Całość ma zostać zakończona w drugiej połowie 2018 roku.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.