Rzeszów z nową siedzibą Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia. Budowa już się rozpoczęła


2022.05.31
Autor: Piotr Maślak, Urbanity.pl
Oficjalnie ruszyła budowa nowej siedziby Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia. W Rzeszowie powstanie nowoczesna infrastruktura sportowa pod szkolenie nowego pokolenia piłkarzy.

Na mapie inwestycyjnej Rzeszowa pojawi się kolejny projekt. W rejonie ulicy Wyspiańskiego, na działkach które SMS Resovia otrzymała od miasta w wieczyste użytkowanie, powstaje nowa siedziba Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia. W poniedziałek, 30 maja br., oficjalnie rozpoczęły się prace budowlane.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego Resovia mieściła się będzie na działce, którą w grudniu 2019 roku Rada Miasta Rzeszowa jednomyślnie podjęła decyzję o przekazaniu terenu pod tę inwestycję. Nowy, 3-kondygnacyjny budynek SMS Resovia o powierzchni całkowitej wynoszącej 3 357 metrów kwadratowych składał się będzie ze szkoły oraz bursy. Część szkolna będzie przeznaczona dla 300 osób i składała się będzie z pięciu sal lekcyjnych i trzech pracowni - plastyczna, chemiczna, fizyczna. W obiekcie znajdzie się także miejsce pod gabinety dyrekcji, sekretariat, księgowość, pokój nauczycielski, pokoje trenerów. Z kolei w bursie będzie miejsce dla około 150 osób.

Nowa siedziba Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia ma być gotowa w sierpniu 2023 roku. Projekt architektoniczny powstał na deskach Pracowni Projektowej Architektoniczno-Budowlanej Orlewski. Inwestorem jest firma Handlopex, jeden ze sponsorów Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Koszt inwestycji to 16 mln zł.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.