Rzeszów stara się 17 lat o nowy stadion. Jest przełom


2023.09.15
Autor: Monika Kiereś
Poznaliśmy oferty firm, które zainteresowane są budową nowego stadionu przy ulicy Wyspiańskiego 22 w Rzeszowie. Ciągnąca się od siedemnastu lat inwestycja ma wreszcie szansę na realizację.

Przypomnijmy, że pod koniec 2022 roku ogłoszony został przetarg, który wyłonić miał generalnego wykonawcę Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego. Kilkukrotnie przekładało termin otwarcia ofert.

Najniższą ofertę w przetargu złożyła firma sopocka firma Betonox Construction, która wyceniła swoje prace na 163 mln zł. Drożej, bo ponad 193 mln zł to kwota zaproponowana przez spółkę Mirbud, a około 196 mln zł to oferta Strabaga. Najdroższa kwota złożona została przez krakowską spółkę Texom - blisko 230 mln zł. Budżet miasta na realizację tej inwestycji szacowany jest 120 mln zł.

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne to projekt sportowy Rzeszowa, który od siedemnastu lat nie może doczekać się realizacji. Inwestycja w trybie "zaprojektuj i wybuduj" powstać ma zostać w miejsce obecnego stadionu Resovii. Kompleks będzie pełnił funkcję centrum lekkiej atletyki i pozwoli na organizację zawodów rangi mistrzostw Polski seniorów czy też mistrzostw Europy U23, U20, U18.

Nowy stadion w Rzeszowie wyposażony ma zostać m.in. w 400-metrową bieżnię oraz krytą 150-metrową. Kompleks posiadał będzie skocznie do skoku w dal, wzwyż oraz o tyczce. Inwestycja będzie mieć też funkcje piłkarskie. Na zadaszonych trybunach będzie mogło zasiąść minimum 7947 widzów.

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne ma zostać oddane do użytku w październiku 2026 roku. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia ZK Architekci.

Inne wiadomości o Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne, Betonox Construction, ZK Architekci

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.