Kolejny wieżowiec w Rzeszowie? Imponująca wieża powstać miałaby przy zalewie


2020.10.01
Autor: Urbanity.pl
Firma Apklan planuje wybudować w Rzeszowie około 120-metrowy wieżowiec, który swoim wyglądem nawiązywać ma do żaglówki.

W pracowniach S.T. Architekci oraz K+ Architekci powstała koncepcja około 120-metrowego wieżowca, który powstać miałby na działce przy alei Powstańców Warszawy w Rzeszowie. Firma Apklan planuje tuż przy zalewie zrealizować również kompleks rekreacyjny dla mieszkańców całego miasta.

Zanim jednak dojdzie do realizacji inwestycji, musi zostać spełnionych kilka warunków. Jednym z nich jest zamiana działek z miastem. Inwestor zaproponował, że za miejskie grunty przy zaporze, oddałby swoje tereny znajdujące się przy prawym brzegu zalewu. Projekt uchwały w tej sprawie trafił na sesję rady miasta, jednak radni zdecydowali się póki co odrzucić projekt.

Radni zapewnili jednak, że projekt powrócić ma na sesję za miesiąc, a do tego momentu ma dojść do spotkania z inwestorem, aby omówić szczegóły i wątpliwości.

Według koncepcji przygotowanej wspólnie przez pracownie S.T. Architekci oraz K+ Architekci powstać miałby około 120-metrowy wieżowiec, który miałby 40 kondygnacji. Inwestor zaproponował, że zagospodaruje przestrzeń publiczną na własny koszt. W sąsiedztwie planowanej wieży powstać miałyby dwa drewniane mola, z których dzięki przeszklonym zakończeniom można by było obserwować taflę wody. Kolejną atrakcją miałoby być również stworzenie rwącego, ok. 8-metrowego potoku wypływającego spod wieżowca oraz kaskad z roślinnością. Dodatkowo powstałaby także barka, w której zaplanowano kawiarnię lub restaurację.

Z kolei w kwestii miasta miałaby zostać sfinansowana budowa schodów prowadzących w dół ku rzece, multimedialnego placu zabaw dla dzieci i rzeźby odbijającej panoramę rzeki.

Póki co deweloper musi otrzymać działkę, a dopiero następnie złożyłby wniosek o warunki zabudowy.

Inne wiadomości o Wieżowiec Powstańców Warszawy, Apklan, S.T. Architekci, K+ Architekci

Komentarze


 • Ja
  Gość
  2020-10-01 16:06:00
  Wieżowiec jest od 150m

 • Lublin76
  Gość
  2020-10-01 16:18:55
  Fajny. Podoba mi się że Rzeszów tak sobie dobrze radzi. W moim rodzinnym mieście w Lublinie niestety jest

  ZAKAZ BUDOWY WIEŻOWCÓW:

  https://lublin.wyborcza.pl/lublin/1,48724,13648695,Wiezowce_nigdy_nie_stana_w_Lublinie_.html

 • Szklane domy
  Gość
  2020-10-01 18:03:32
  Wiezowiec jest od 55 metrow
  A drapacz chmur od 150 metrow i 35 pieter
  Wedlug Amerykanskiej skali

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.