Nowy park handlowy w miejsce hipermarketu Tesco. W Mielcu otwarto pierwszy Vendo Park na Podkarpaciu


2022.12.15
Autor: Piotr Maślak
Pierwsi mieszkańcy Mielca zrobili zakupy w nowo otwartym parku handlowym międzynarodowego dewelopera Trei Real Estate pod szyldem Vendo Park. Lista najemców składa się z 13 sklepów, z których 5 to nowe marki w mieście.

Nowy Vendo Park zlokalizowany jest na działce o powierzchni 4,2 ha przy ulicy Żeromskiego 15 w Mielcu i oferuje ponad 7 000 metrów kwadratowych powierzchni do wynajęcia. Jest to trzydziesty drugi Vendo Park w Polsce i pierwszy na terenie województwa Podkarpackiego. Inwestorem jest międzynarodowy deweloper Trei Real Estate.

Nowy kompleks handlowy w Mielcu składa się z dwóch budynków - jeden z wielobranżową powierzchnią handlową, drugi z supermarketem spożywczym Biedronka.

Park handlowy powstał w miejsce wielkopowierzchniowego sklepu samoobsługowego firmy Tesco, która w 2019 rozpoczęła proces wycofywania się z polskiego rynku. Mielecki Vendo Park oferuje 13 sklepów, w tym KiK, Biedronka, Rossmann, Pepco, Media Expert, Sinsay, Ziko Optyk czy Poczta Polska. Wśród debiutujących w mieście marek znalazły się sklepy odzieżowe Takko Fashion i kaes., dyskonty Dealz i Tedi oraz sklep zoologiczny Kakadu.

Dla zmotoryzowanych klientów parku handlowego przygotowano zewnętrzny parking samochodowy na 360 miejsc postojowych. Wartość inwestycji, której budowa rozpoczęła się w kwietniu 2022 roku wyniosła 11,9 mln euro.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.