Opolskie: Dworzec w Oleśnie przejdzie gruntowny remont

2021.04.08

Podpisana zostanie umowa z wykonawcą, który przebuduje dworzec kolejowy w Oleśnie. Inwestycja zostanie zrealizowana z dbałością o detale i historyczny charakter.

Wkrótce rozpocznie się przebudowa dworca kolejowego przy stacji Olesno Śląskie, pochodzącego z 1923 roku. W ramach inwestycji wyremontowana zostanie m.in. elewacja obiektu wraz z detalami architektonicznymi. Podpisana została właśnie umowa z wykonawcą robót budowlanych.

Zmiany czekają także wnętrze dworca. Parter budynku, w jego centralnej części, zaplanowano przestrzeń obsługi podróżnych obejmująca ogólnodostępne toalety, pomieszczenie przeznaczone na działalność usługową oraz hol – poczekalnię. W tej części budynku mieściły się będą również biura Straży Miejskiej oraz Ośrodka Pomocy Społecznej.

Nowy dworzec w Oleśnie dostosowany zostanie do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz stanie się bardziej ekologiczny. Także najbliższe otoczenie obiektu czekają zmiany. Dworzec zyska również nową iluminację nocną podkreślającą jego walory architektoniczne.

Przebudowa potrwa do drugiej połowy 2022 roku. Koszt inwestycji to 12,6 mlnzł brutto, a wykonawcą prac budowlanych jest konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowlane Częstobud Damian Świącik z Częstochowy oraz Przedsiębiorstwa Budowlanego BUDPOL Sp. z o.o. z Jaskrowa. Projekt przygotowała pracownia Sankon s.c. z Legnicy.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.