W Polsce powstaje najgłębszy basen nurkowy na świecie - Deepspot

2019.03.06

W Mszczonowie, pod Warszawą powstaje basen Deepspot o głębokości 45 metrów. Będzie to najgłębszy basen nurkowy na świecie.

Jesienią bieżącego roku oddany zostanie do użytku unikatowy projekt o nazwie Deepspot, który powstaje w Mszczonowie. Nazwa inwestycji związana jest nie tylko z jego rozmiarami, ale także przejrzystością wody.

Basen nurkowy o głębokości 45 metrów, co odpowiada wysokości piętnastopiętrowego budynku, o krystalicznej toni ma zagwarantować użytkownikom niezwykłe doznania i sprawić, wrażenie, że wody wokół nurka w ogóle nie ma. W basenie znajdzie się 8 000 metrów sześciennych wody, czyli 27 razy tyle co w zwykłych 25 metrowych basenach.

Pomysłodawcy basenu zadbali również o temperaturę wody, która będzie nieco wyższa niż w tradycyjnych tego typu obiektach. Pozwoli to na przebywanie pod wodą bez pianki termoizolacyjnej. Geometria obiektu zaprojektowana została tak, że będzie umożliwiała przeprowadzenie kompleksowego szkolenia nurkowego zakończonego stosownym certyfikatem.

Deepspot będzie otwarty 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, przez cały rok.

Do utrzymania krystalicznie przejrzystej wody powstał system, w którym, aby zachować wszystkie oczekiwane parametry bio-fizyko-chemiczne wody, wystarczy wymienić/przefiltrować ją jedynie 4 razy na dobę. Czerpanie i wypusty wody rozplanowano w taki sposób, że jej ruch będzie praktycznie niewyczuwalny dla użytkowników.

Kolejną atrakcją Deepspotu będzie podwodny tunel dla widzów, gdzie będzie można oglądać swobodnie nurkujące osoby. W planach są również sale konferencyjne, szkoleniowe i pokoje hotelowe z widokiem do wnętrza basenu.

Deepspot w Mszczonowie to czwarty tego typu obiekt na świcie, ale pierwszy z tak zaawansowaną technologią, z którą nie poradzili sobie nawet inwestorzy w Emiratach Arabskich – po zawaleniu wykopu inwestycje wstrzymano.

Otwarcie podwarszawskiego basenu nurkowego zaplanowano na jesień 2019 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.