Otwarto najnowocześniejszą placówkę dla osób z zaburzeniami psychicznymi w Polsce


2018.11.21
Autor: Urbanity.pl
Oddany został do użytku Mazowiecki Szpital Wojewódzki Drewnica, który jest najnowocześniejszą placówką dla osób z zaburzeniami psychicznymi w Polsce. Wartość inwestycji wyniosła ponad 104 mln zł.

Budowa Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego Drewnica rozpoczęła się 24 lutego 2015 roku, a jego generalnym wykonawcą była firma Budimex. W ciągu trzech lat powstał 7-segmentowy obiekt, w którym znajduje się 9 wyspecjalizowanych oddziałów, nowoczesne centrum rehabilitacji, 300 łóżek oraz miejsca do relaksu i aktywności sportowej.

Na powierzchni 22 000 mkw. znajduje się nowoczesne centrum rehabilitacji, m.in. sale do zajęć muzycznych, czy ruchowych, sale terapeutyczne i poradnia.

Całość uzupełniona została zagospodarowaniem przestrzeni wokół budynku, która liczy aż 10 ha terenów zielonych. Alejki i uliczki wzbogacone zostały w ponad 23 tys. sadzonek, aby roślinność stanowiła element terapii i wypoczynku dla pacjentów. Do ich dyspozycji jest także ogród zimowy. Na terenie kompleksu znajdują się również przestrzenie do integracji, relaksu i aktywności fizycznej z miejscem do gry w szachy oraz w tenisa stołowego. Główny punkt stanowi altana, w której można organizować sesje, czy spotkania.

Szpital w Ząbkach powstał za kwotę ponad 104 mln zł., z czego 95 mln zł pochodzi ze środków unijnych. Mazowiecki Szpital Wojewódzki Drewnica to jedna z największych inwestycji zrealizowanych przez samorząd woj. mazowieckiego.

Komentarze


  • ad1
    Gość
    2018-11-22 13:19:17
    Świetna wiadomość, szpital wygląda imponująco. Brawa dla wykonawcy za solidną realizację!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.