Zmodernizowana zostanie historyczna siedziba BGK w Warszawie. Projekt przygotowało biuro JEMS Architekci

2022.01.17

Na 100. rocznicę powstania Banku Gospodarstwa Krajowego pracownicy banku wrócą do odnowionej, historycznej siedziby w Alejach Jerozolimskich 7.

Bank Gospodarstwa Krajowego ogłosił przetarg na wyłonienie generalnego wykonawcy modernizacji i przebudowy historycznej siedziby w Alejach Jerozolimskich 7 w Warszawie. Bankowcy powrócą do odnowionego biurowca za 4 lata, a do tego czasu tymczasowa siedziba mieści się w budynku Varso 2 przy Chmielnej 73.

Zmodernizowana zostanie historyczna siedziba BGK w Alejach Jerozolimskich 7. Modernistyczny budynek, który został zaprojektowany przez prof. Rudolfa Świerczyńskiego został wybudowany w 1931 roku i jest obecnie wpisany do rejestru zabytków.

Przebudowa sprawi, że wnętrza budynku odzyskają dawny, przedwojenny układ, jednocześnie tworząc nowoczesne i angażujące środowisko pracy. Dokumentację projektową przygotowało biuro JEMS Architekci i dotyczy ona 7-kondygnacyjnego obiektu z dwiema kondygnacjami podziemnymi o powierzchni całkowitej wynoszącej 25 500 mkw., z czego 13 600 mkw. to powierzchnia użytkowa. Kubatura siedziby BGK wynosi 118 900 m3.

Pracownicy banku przeprowadzą się do odnowionej siedziby za ponad 2 lata na rocznicę powstania Banku Gospodarstwa Krajowego.

Na czas remontu BGK tymczasowo przenosi swoje biura na Chmielną 73 do nowo powstałego kompleksu Varso Place. Dodatkowo BGK wynajął dla swoich pracowników przestrzeń w Central Tower, biurowcu położonym przy skrzyżowaniu Al. Jana Pawła II i Al. Jerozolimskich.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Bank Gospodarstwa Krajowego

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.