Zakupili 5 ha gruntu na Okęciu. Rusza inwestycja City Point Okęcie


2023.09.19
Autor: Piotr Maślak
W sąsiedztwie Lotniska Chopina w Warszawie, tuż przy skrzyżowaniu Południowej Obwodnicy Warszawy z drogą ekspresową S79 rozpoczyna się realizacja nowej inwestycji - City Point Okęcie. Inwestor sfinalizował już zakup 5-hektarowej działki pod budowę tego projektu.

Partners Group oraz Peakside Capital Advisors zakupiły 5-hektarową działkę przy ulicy Kinetycznej, mieszczącej się w bezpośrednim sąsiedztwie Lotniska Chopina w Warszawie, tuż przy skrzyżowaniu Południowej Obwodnicy Warszawy z drogą ekspresową S79. W miejscu tym powstanie inwestycja magazynowa dedykowana miejskiej logistyce ostatniej mili.

Partners Group jest wiodącą globalną firmą działającą na rynkach prywatnych, która wspólnie z Peakside Capital Advisors zrealizuje projekt pod nazwą City Point Okęcie. Inwestycja jest zrównoważonym projektem logistyki miejskiej, która dostarczy 11 000 mkw. powierzchni do wynajęcia.

Cieszymy się, że możemy kontynuować rozwój naszego wspólnego przedsięwzięcia z Peakside, skoncentrowanego na lokalizacjach ostatniej mili w Polsce, które rozpoczęliśmy wraz z przebudową City Point Targówek. Jesteśmy selektywni i skupiamy się na wyjątkowych lokalizacjach odpowiednich dla rozwoju logistyki miejskiej w Warszawie i innych czołowych miastach w Polsce. Współpraca w ramach JV odzwierciedla ukierunkowanie Partners Group na sektory logistyki ostatniej mili i magazynów big box w całej Europie
powiedział: Lucas Krupp, Członek Zarządu, z działu Private Real Estate, Partners Group

Po udanym zeszłorocznym zakupie portfela logistycznego o powierzchni 150 tys. m kw. z flagowym projektem City Point Targówek, wspólnie z Partners Group zdecydowaliśmy się kontynuować i rozszerzyć naszą współpracę. Planujemy realizować projekty w najlepszych lokalizacjach miejskich w głównych polskich aglomeracjach, które będą naturalnym uzupełnieniem istniejącego portfolio logistycznego. Najlepsze lokalizacje i koncentracja na zrównoważonych rozwiązaniach są dla nas kluczowymi czynnikami w realizacji ambitnych projektów o wysokich zwrotach i wartości inwestycyjnej
powiedział: Roman Skowroński, Managing Director Peakside Capital Advisors w Polsce

Komentarze


 • Max
  Gość
  2023-09-20 18:35:55
  Wcześniej były tam ogródki działkowe i mnóstwo zieleni. Teraz jest klepisko na którym zbudują budynki i posieją trawkę.

 • AAA
  Gość
  2023-09-21 07:57:04
  Mieszkańcy będą mieli niezły hałas (trasa szybkiego ruchu). Później będzie narzekanie na lotnisko.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.