Zajrzeliśmy do nowych wnętrz biurowca Marynarska Point II

2020.09.29

Dobiegła końca modernizacja części wspólnych w budynku biurowym Marynarska Point II, który należy do Bluehouse Capital.

Można już podziwiać nowe wnętrza części wspólnych w warszawskim biurowcu Marynarska Point II, który zlokalizowany jest przy ulicy Postępu 15C. Koncepcję i wykonanie rearanżacji wykonała pracownia Tétris.

W ramach przeprowadzonych prac zrewitalizowana została strefa wejściowa do biurowca, gdzie odświeżona została recepcja, atrium, hole widnowe oraz ogólnodostępne toalety na parterze. Łącznie remont objął 390 mkw. powierzchni.

Już na samym wejściu do Marynarska Point II uwagę przykuwa zielona ściana za recepcją. Architekci zaproponowali najprostszy kształt domu z dwuspadowym dachem. Wewnątrz znajdziemy wbudowaną kanapę, z wysokim oparciem pochłaniającym dźwięki, dodatkowe stoliki, fotele i krzesła. Tak powstała przestrzeń do spotkań, pracy czy odpoczynku.

Sam pomysł na nową aranżację zrodził się ze skojarzenia z tworzeniem zielonej oazy na betonowej pustyni. Wcześniej w otoczeniu budynku na próżno było szukać zacisznych miejsc do wypoczynku i kameralnych spotkań. Istniejące zagospodarowanie atrium również temu nie sprzyjało. Postanowiliśmy wprowadzić do wnętrza jak najwięcej żywych roślin, wykorzystując naturalne światło wpadające przez przeszkloną elewację frontową i świetlik. Całość uzupełniona jest nastrojowym oświetleniem i ocieplona drewnem.

Ciekawym detalem jest artystyczna tapeta z motywem egzotycznych ptaków, powtórzona również w toaletach. Bryłę domku uzupełniają dwa dodatkowe podesty, ze skrytymi za donicami z zielenią kolejnymi stolikami. Nazwa tej strefy: „Garden Point”, nawiązuje do nazwy budynku.

Modernizacja części wspólnych w Marynarska Point II trwała od marca do czerwca. Biurowiec, który oddany został do użytku w 2008 roku oferuje łącznie 13 000 mkw. powierzchni do wynajęcia.

Zarządcą budynku i jednocześnie koordynatorem modernizacji jest agencja BNP Paribas Real Estate. Natomiast za wynajem powierzchni biurowej odpowiada Savills.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.