Za niecały miesiąc otwarcie budynku Ferio Wawer


2015.10.15
Autor: Urbanity.pl
Na 6 listopada bieżącego roku zaplanowano oficjalne otwarcie centrum handlowego Ferio Wawer w Warszawie, które będzie pierwszym tak nowoczesnym centrum w tej części stolicy. Inwestycja prowadzona przez RE project development powstaje w zabytkowych wnętrzach przedwojennej fabryki aparatów elektrycznych.

Ferio Wawer znajduje się u zbiegu ulic Szpotańskiego i Żegańskiej w warszawskim Wawrze i będzie dysponowało powierzchnią najmu wynoszącą 12500 metrów kwadratowych, na której znajdzie się prawie 40 punktów handlowo-usługowych.

Centrum powstaje w zabytkowych halach fabrycznych, w której na początku XX wieku mieściła się Fabryka Wyrobów Metalowych "Wawer", a od 1938 roku właścicielem wyremontowanych po I wojnie światowej zakładów była Fabryka Aparatów Elektrycznych K. Szpotański i S-ka S.A. (FEA). W trakcie II wojny światowej obiekt był ośrodkiem walki, jednak ostatecznie ocalał od zniszczenia. Po wojnie zakłady upaństwowiono i rozbudowano, a od 1959 roku przemianowano na Zakłady Wytwórcze Aparatury Rozdzielczej (ZWAR). W 1998 fabryka przeszła na własność firmy ABB, a w 2005 roku nieczynne dawne hale produkcyjne fabryki Szpotańskiego zostały wpisane do rejestru zabytków.

Wśród przyszłych najemców jakich znajdziemy w Ferio Wawer znajdą się m.in. A. Blikle, Alma, Apteka dr Zdrowie, Aquael Zoo, Bank Millennium Calypso Fitness, Carry, CCC, Diverse, Douglas, Emma Kwiaty, Euronet, Gatta, Grycan, H&M, Hair Styling Team, Kantor, LuLu KoFi & DeLi, Nowa GSM, Pepco, Piękne Oczy, Play, Pralnia Panda, Rossmann, RTV Euro AGD, Sala Zabaw Labibu, Sigma Shoes, Restauracja Stacja Wawer, Świat Książki, Takeshy Kurosawa, TUI, Uczy i Bawi, Unisono, Valore Jubiler, Venezia.

Projekt rewiatlizacji i przebudowy obiektów przygotowało biuro Kuryłowicz & Associates. Inwestorem jest spółka RE Project Development.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.