Yareal zburzy warszawski biurowiec i wybuduje większy

2015.07.30

Warszawski budynek biurowy, który powstał w latach 90. przy ulicy Kasprzaka na Woli zostanie wyburzony, a w jego miejsce właściciel wybuduje większy obiekt. Dawna siedziba Kredyt Banku, po dociągnięciu metra na Wolę, nie wyczerpuje potencjału działki na której się mieści.

Biurowiec u zbiegu Kasprzaka i Karolkowej powstał w latach 1995-1996, poprzez adaptację hali fabrycznej dawnych Zakładów Radiowych im. Marcina Kasprzaka. Za projekt architektoniczny obiektu odpowiada pracownia Piotra Zaniewskiego. Budynek ma cztery kondygnacje naziemne oraz dwie kondygnacje podziemne, które służą jako parking samochodowy. Łączna powierzchnia biurowa wynosi około 10600 mkw.

Przez lata budynek służył jako główna siedziba Kredyt Banku, ale po tym jak bank został wchłonięty przez BZ WBK, biura zostały przeniesione do biurowca przy rondzie ONZ. Wiosną 2015 roku, nowym właścicielem obiektu została firma Yareal, który na razie wynajmuje około 3000 mkw. powierzchni budynku.

Jak ustaliła "Gazeta Wyborcza" firma obecnie przygotowuje się do rozbiórki biurowca. Yareal chce lepiej wykorzystać potencjał działki i wybudować na niej większy kompleks biurowy. Inwestor zwolniony został nawet z opracowywania raportu wpływu na środowisko dla inwestycji polegającej na rozbiórce biurowca i budowie nowego, który sięgałby aż terenu dzisiejszego parkingu samochodowego. Chodzi o budowę dwóch budynków o wysokości od sześciu do siedmiu kondygnacji. Inwestycja ma być realizowana w dwóch etapach.

Obecnie wiadomo jedynie, że rozpoczęcie inwestycji nastąpi nie wcześniej niż w 2019 roku, gdyż do tego czasu podpisane są umowy z najemcami.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.