Yareal kupuje biurowiec w centrum Warszawy

2021.11.22

Firma CA Immo, której jednym z głównych rynków prowadzenia działalności jest Warszawa, sprzedała biurowiec przy ulicy Wspólnej.

Finalizacja transakcji sprzedaży dotyczy budynku biurowego Wspólna 47-49 w Warszawie, który oferuje 7 696 mkw. powierzchni najmu oraz 137 miejsc postojowych. Sprzedaż biurowca to jeden z elementów strategicznego programu rotacji kapitału CA Immo.

Sprzedaż obiektu Wspólna 47-49 pozwoli nam w jeszcze większym stopniu skoncentrować się na dużych, nowoczesnych nieruchomościach biurowych klasy A, zlokalizowanych na rozwiniętych lub wschodzących rynkach biurowych. Transakcja ta jest kolejnym krokiem w naszym programie rotacji kapitału, który ma na celu zabezpieczenie i zwiększenie atrakcyjności oraz stabilności naszego portfela nieruchomości – powiedziała Hedwig Höfler, Dyrektor Działu Zarządzania Inwestycjami w Austrii i Europie Środkowo-Wschodniej w CA Immo.

Kwota sprzedaży przewyższyła wartość księgową nieruchomości z dnia 31 grudnia 2020 roku. Nowym właścicielem została firma Yareal Polska. W procesie sprzedaży CA Immo wspierali doradcy z agencji CBRE oraz kancelaria prawna Greenberg Traurig.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.