Wystartowała budowa Muzeum Historii Polski w Warszawie

2018.07.08

Na terenie Cytadeli Warszawskiej wbita została pierwsza łopata pod budowę Muzeum Historii Polski, które zaprojektowane zostało przez pracownię architektoniczną WXCA. Obiekt ma być gotowy w I kwartale 2021 roku.

Muzeum Historii Polski powstaje na terenie Cytadeli Warszawskiej, w tzw. Parku Niepodległości, na powierzchni ponad 30 ha, gdzie znajdują się tam również Muzeum X Pawilonu i Muzeum Katyńskie oraz nowa siedziba Muzeum Wojska Polskiego. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Budimex.

Długi na 200 metrów obiekt będzie miał cztery kondygnacje nadziemne oraz dwie zlokalizowane pod ziemią. Do muzeum prowadził będzie wysoki na cztery kondygnacje monumentalny hol. W budynku znajdą się m.in. audytorium na blisko 600 osób, sala kinowa na 150 osób, biblioteka oraz wystawy: stała o powierzchni 7 000 mkw., a czasowa na 1 500 mkw.

Łączna powierzchnia Muzeum Historii Polski to około 36 700 mkw., a pomieszczenia Muzeum Wojska Polskiego zajmą około 8 000 mkw. Ten obiekt również został zaprojektowany przez WXCA, a wykonawcą jest konsorcjum firm IDS-Bud i Marbud. MWP będzie gotowe do listopada 2020 roku.

Muzeum Historii Polski znajdzie się pod adresem Dymińska 13. Koszt budowy to 565 mln zł. Muzeum ma być gotowe 13 lutego 2021 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.